Немає явища більш непостійного і необов’язкового, ніж оновлення Android. Незважаючи на те що останнім часом деякі виробники почали серйозніше ставитися до підтримки своїх смартфонів і навіть угледіли в цьому змагальний момент, в цілому ситуація від цього практично не змінилася. Більшість вендорів що не оновлювали фірмові апарати, так і не стали цього робити навіть після того, як Samsung поставила новий тренд на трирічну підтримку. Тому Google не залишилося нічого іншого, крім як змінити сформовані підвалини самої.

Рік тому, з виходом Android 10 компанія Google вперше дала натяк на те, що хотіла б, щоб підтримка Android-смартфонів залежала від бажання виробників, а від неї. В цьому випадку вона могла б самостійно вирішувати, можна оновлювати конкретний апарат або йому вже пора на спочинок. Так з’явилася ініціатива Project Mainline, що припускає доставку оновлень Android безпосередньо від Google до користувачів.

Що таке Project Mainline

Ясна річ, що мова йде зовсім не про оновлення функціональної частини, оскільки з цим якраз виробники справляються й самі. Мова йде про оновлення самої основи, яка включає в себе захисні механізми і інші інструменти, що забезпечують функціонування ОС.

У компанії вирішили зробити це, поділивши Android на кілька складових частин, які називаються модулями. Вони б дозволили розробникам Google вносити зміни в платформу, не зачіпаючи функціональної складової оболонки, яку використовує виробник. Але проект виявився складнішим, ніж можна було собі уявити, а тому компанія продовжує займатися його реалізацією досі.

В Android 12 планується додати в число модулів, оновлюваних незалежно від інших, передає Android Runtime. Вона являє собою область операційної системи, яка відповідає за запуск додатків. Завдяки цьому Google зможе стежити за тим, як будуть працювати додатки, встановлені користувачами, і при необхідності вносити ті чи інші зміни в процес.

Проблеми Android-смартфонів

Це дозволить Google усунути конфлікт штатних механізмів енергозбереження, вбудованих в Android за замовчуванням, і тих механізмів, які пропонують оболонки виробників. Може здатися, що проблема висмоктана з пальця, але це не так.

Мій особистий досвід показує, що через такий конфліктGoogle , який незмінно виникає практично у всіх оболонках, додатки не затримуються в фоновому режимі надовго, а вилітають звідти через кілька годин, по суті, надламивая саму суть багатозадачності.

Чому вилітають додатки на Android

Якщо пам’ятаєте, деякий час назад я розповідав, що провів один простий експеримент зі своїм Honor View 20. Його суть полягала в тому, щоб запустити послідовно кілька десятків додатків, переконатися в тому, що всі вони справно утримуються в оперативній пам’яті, дозволяючи отримати до них швидкий доступ, і залишити їх на кілька годин. За їх закінченні з’ясувалося, що переважна більшість програм просто зникли, а в гарячому доступі залишилося тільки 3 або 4.

Якщо Google вдасться реалізувати Project Mainline саме так, як було задумано спочатку, Android має шанси стати по-справжньому класної платформою, багаторазової перевершує iOS. Адже в цьому випадку її функціональну частину розвиватимуть незалежні виробники, зацікавлені в розширенні можливостей платформи, а системну – сама Google, яка буде усувати всі уразливості, баги і недоліки саме тоді, коли це потрібно, не змушуючи користувачів чекати виправлень по кілька місяців.

Читайте також  Samsung зрозуміла, що не всі хочуть 5G. Galaxy Z Flip Lite буде підтримувати 4G

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут