На просторах мережі влаштували порівняння перших смартфонів на iOS і Android. Відповідний ролик був оприлюднений авторами каналу EverythingApplePro в YouTube.

Першим смартфоном від Apple став iPhone 2G, він побачив світ ще в 2007 році. Уже в 2008 випустили HTC Dream, який започаткував історії Android. За габаритами пристрою були схожі, але у девайса з iOS діагональ дисплея досягала 3,5 дюймів, коли у конкурента показник становив 3,2 дюйма. Роздільна здатність в обох випадках обмежувалося 320 на 480 точок. iPhone був помітно тонший, а в руках лежав приємніше. В HTC Dream намагалися новий світ поєднувати зі старим, оскільки пристрій зберіг qwerty-клавіатуру і джойстик, тоді як на девайсі від Apple управління відбувалося за рахунок сенсорного екрану і кнопки Home.

В “яблучному” смартфоні вже тоді прибрали можливість заміни акумулятора, а у Android-моделі така зберігалася. Перевага першої iOS ще і в наявності надекранної клавіатури, у головного конкурента її якийсь час не було. В iPhone не можна було поставити шпалери на робочий стіл, але був вибір фонів для екрану блокування, а у першого смартфона на Android все було навпаки. У дебютного мобільного пристрою від Apple розблокування відбувалася через Slide to Unlock, тоді як в HTC Dream діяв графічний ключ.

Дебютний iPhone мав обмежений функціонал, а всі робочі іконки зазвичай поміщалися на одному екрані. Кнопка Home просто вела на головний екран, інші можливості у неї з’явилися пізніше. Конкурент на Android дозволяв міняти іконки місцями, пропонував віджети і пункт управління, був навіть свій магазин додатків, що називався Market. Тобто вже тоді ПО перевершувало iOS, хоча повноцінна гонка між ними ще не почалася. Ємність акумулятора у першого iPhone становила 1400 мАг, у HTC – 1150 мАг. Камера у “яблучного” пристрою була на 2 Мп, у Dream – на 3,2 Мп, але якість знімків було приблизно однаковим.

1 коментар

  1. конкурентами первого айфона были не андроид девайсы, а устройства на виндовс мобайле 6.
    практически одноврменно с первым айфоном вышел в продажу HTC Touch Cruise (HTC Polaris P3650)
    они практически одновременно появились в магазинах и стоили что-то в районе 24-27 тыс рублей. и устройства на винде сначала ракупались лучше чем неизвестные никому айфона. До поляриса НТС выпускала мобилы на винде под макрой Qtek S200.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут