Останнім часом люди стали особливо стурбовані негативним ефектом, що чиниться екраном смартфона. За останній рік розробники програмного забезпечення багатьох виробників смартфонів на Android і iOS покращували «нічний режим».

Деякі виробники і розробники додатків також додавали «темну» тему оформлення, яка, в теорії, крім поліпшення автономності на Amoled-панелях, повинна полегшити напругу на очі користувача

Нічний режим призначений для полегшення процесу засинання шляхом перемикання колірного тону екрану пристрою з холодного синього на теплий жовтий. Спочатку вважалося, що вплив на очі більш холодного світла після заходу може порушити вашу здатність засипати.

Однак, за результатами нового дослідження, проведеного під керівництвом д-ра Тіма Брауна з Манчестерського університету, про цю пораду, можливо, доведеться забути. Дослідження команди, проведені на мишах, показали зворотне — використання тьмяного, холодного світла ввечері і яскравого, теплого світла протягом дня шкодить нашому організму набагато менше.

Відбувається так тому, що наш мозок сприймає сутінки тьмяними, блакитними кольорами. Водночас більш яскраве, тепле денне світло підказує нам, що ми повинні бути бадьорими. Дослідники виявили, що саме рівень яскравості дисплея, більшою мірою, ніж колірний спектр, впливає на здоров’я нашого організму, тому найголовніше — це зменшення яскравості підсвічування, а не зміна відтінку цього світла.

«Ми доводимо думку, що синє світло не робить найсильніший вплив на очі; насправді, сині відтінки, пов’язані з сутінками, мають слабший ефект на організм, ніж біле або жовте світло еквівалентної яскравості», – говорить доктор Браун.

Його команда сподівається, що висновки цього дослідження будуть мати «важливі наслідки для виготовлення засобів освітлення та виробництва дисплеїв, що покликане забезпечити здоровий сон і бадьорість».

Джерело: androidauthority

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут