У вільному доступі з’явилася перша бета-версія ОС Google Android 10. Система зазнала значних змін як по дизайну, так і за можливостями. Зміни зосереджені навколо навігації, приватності і нових мультимедійних функціях.

Інтернет-гігант Google випустив першу публічну бета-версію мобільної ОС Android 10, також відомої як Android Q, про що повідомив у своєму офіційному блозі. Кодового імені у неї поки немає, зате є безліч нововведень, до яких відносяться далеко не тільки темна тема і жестова навігація замість звичних кнопок.

Відразу після релізу бета доступна для скачування і установки на фірмові смартфони Google Pixel всіх трьох поколінь. Вільне розповсюдження дистрибутива серед власників інших гаджетів, в тому числі і пристроїв Google Nexus, поки не передбачається.

Безпека

Розробники надали користувачам Android Q можливість контролювати використання додатками функції визначення його поточного місця дислокації. Власник смартфона зможе забороняти або, навпаки, дозволяти ПЗ відстежувати його, і на цей раз додатки вже не зможуть самостійно активувати GPS без відповідних прав доступу.

Більше ніяких фонових підключень до GPS без дозволу

Android Q дозволить для кожного окремого додатка вибирати, коли він зможе відстежувати координати Вашого поточного місцезнаходження – завжди (в тому числі і в тлі), тільки в активному режимі або ніколи. Нововведення дасть можливість заборонити всім програмам, за замовчуванням відстежувати координати GPS, отримувати їх, а навігаторів і сервісів таксі мати до них доступ в будь-який момент. Побічно це відіб’ється і на часі роботи гаджета від акумулятора.

На додаток до цього, в меню налаштувань доданий пункт “Налаштування” (Privacy), в який перенесли дозвіл додатків, історію відстежування місцеположення і інші параметри, в тій чи іншій мірі пов’язані з захистом інформації.

«Складаний» інтерфейс

Анонс компаніями Samsung і Huawei смартфонів з гнучкими екранами на MWC 2019, інтерфейс яких був відповідним чином доопрацьовано, змусив Google інтегрувати в Android Q штатну підтримку складних пристроїв.

Android готовий до епохи складних гаджетів

На даному етапі поки невідомо, як це буде реалізовано у фінальній версії системи, але перші натяки на штатну версію оболонки під гнучкі екрани вже є.

Шторка і повідомлення

Android 10 обзаведеться можливістю зміни палітри кольорів в шторці повідомлень, до того ж, можна буде налаштовувати стандартний шрифт системи. В даний час подібну функцію можна зустріти лише в ряді фірмових оболонок виробників смартфонів – «голий» Android 9 Pie так робити не вміє.

Набридла колірна палітра шторки? Тепер її можна поміняти в будь-який момент

Список повідомлень зазнав незначних змін.

Що порушує тишу повідомлення буде неважко обчислити

Тепер, якщо будь-яке з повідомлень, при знаходженні смартфона в режимі «Без звуку» все-таки надійде зі звуком, на ньому з’явиться іконка у вигляді дзвіночка, щоб користувач міг додатково відключити звукові оповіщення в настройках повідомлення конкретного додатка.

Заборона на Full Screen

Ще одним нововведенням в новому Android стане заборона додатків мимовільно розгортатися на весь екран з фонового режиму. Наприклад, якщо в ньому відбулися зміни, або надійшло нове повідомлення, то він може оповістити користувача, розкривши інтерфейс на весь екран, поверх вже існуючої в даний момент програми. В Android 10 цю функцію можна буде примусово відключити для кожного окремого додатка.

Меню «Поділитися»

Google переробив і меню «Поділитися».

an604.jpg

Ділитися файлами з друзями стало ще зручніше і простіше

В Android 10 тепер можна додавати ярлики контактів, щоб моментально відправляти потрібні людям файли і не шукати їх в записнику або списку контактів месенджерів.

Мультимедіа, фото і Wi-Fi

Останні зміни в першій беті Android Q торкнулися модуля Wi-Fi і мультимедійних можливостей. Перший тепер має в своєму розпорядженні режим «Адаптаптивний Wi-Fi», необхідний для економії енергії акумулятора і досягнення максимальної швидкості передачі даних. Наприклад, за рахунок нього смартфон зможе активувати максимальну продуктивність модуля в онлайн-іграх або при скачуванні великих обсягів даних.

Що стосується фотографій, то нові алгоритми дозволять стороннім додаткам, які працюють зі знімками, використовувати карти глибини сцени, створювані фотокамерами. Подібне стане в нагоді при обробці фотографій в мобільних редакторах. Також відзначимо підтримку системою відкритого кодека AV1 і пропрієтарного API для роботи з MIDI-пристроями.

Дата анонса

День прем’єри Android 10 поки не встановлено, але Google щорічно проводить конференцію I / O, в рамках якої представляє свої апаратні і програмні новинки.

Android 9 Pie був представлений на Google I / O 2018 у травні 2018 р отже, показ Android 10 може відбутися на I / O 2019, яка пройде з 7 по 9 травня 2019 р

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут