Астрономи вивчали систему HR6819 і виявили в ній раніше невідоме тіло – ним виявилася чорна діра. За допомогою звичайних оптичних приладів цю чорну діру побачити неможливо, її помітили за допомогою спектрографа FEROS, який бачить об’єкти в електромагнітному спектрі.
Візуалізація найближої до Землі чорної діри / eso.org

Головна особливість цього відкриття в тому, що система HR6819 і чорна діра в ній знаходяться на відстані всього в тисячу світлових років від Землі. Навколо чорної діри рухаються дві зірки, які можна побачити з поверхні нашої планети неозброєним оком – без бінокля або телескопа.

Виявилося, що чорна діра в HR6819 не взаємодіє з іншими об’єктами, тому вона виглядає по-справжньому чорною. При цьому її маса в чотири рази перевищує масу Сонця.

Астрономи вважають, що це відкриття допоможе дізнатися більше про інші подібні системи в космосі з невидимими чорними дірами – наприклад, є система LB-1. Вона знаходиться трохи далі від Землі, але є припущення, що її структура збігається з HR6819. Вивчивши ці системи, вчені зможуть краще розуміти процес формування і еволюції зірок, які починають існування з масою в 8 разів більшими за Сонце і закінчують вибухом наднової зірки – після чого залишаються чорні діри.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут