Відомо, що коронавірус здатний виживати на деяких поверхнях тижнями. Боротися з вірусом можна ультрафіолетовим випромінюванням або спеціальними дезінфікуючими засобами. Цікавий спосіб запропонували американські дослідники: вони заявили, що холодна плазма здатна повністю знищити коронавірус за лічені секунди.

Плазма – це четвертий агрегатний стан речовини. В даному випадку вона являє собою заряджений електронами газ і отримана шляхом впливу на повітря і газоподібний аргон сильного електричного поля між електродами всередині струменя, що розпорошується зі спеціального пристрою, надрукованого на 3D-принтері.

Струмінь іонізує навколишнє повітря і перетворює його в атмосферну плазму, що дозволяє знищити більшу частину вірусу за 30 секунд. В ході експериментів вченим вдалося очистити від COVID-19 бавовняну маску для обличчя, а також м’ячі для футболу і баскетболу. Останні використовувалися для імітації шорсткої і зморшкуватої поверхні шкіри.

Розробка належить вченим з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. Дослідники бачать в новому методі великий потенціал і планують продовжити дослідження в цьому напрямку. Вони вважають, що холодну плазму можна також використовувати для знищення коронавируса в повітрі. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут