Провідний розробник вакцини від COVID-19, створюваної Оксфордським університетом і компанією AstraZeneca, професор Ендрю Поллард засумнівався в здатності препарату захистити від коронавіруса всіх.

За його словами, результати трьох вакцин-кандидатів показують, що вони можуть зупинити госпіталізації і важкий перебіг хвороби. Однак їм набагато складніше запобігти перебіг захворювання в м’якій формі. «Ймовірно, що жодна з вакцин не захистить всіх», – сказав Поллард, уточнивши, що препарати можуть знизити тяжкість симптомів у тих, хто заразився коронавірусом.

Говорячи про те, пристосовані чи вакцини до можливої ​​мутації вірусу, фахівець пояснив, що вченим необхідно більше часу для адаптації препаратів до нових штамів інфекції.

Раніше представники компанії AstraZeneca розповіли, що проміжний аналіз клінічних випробувань вакцини показав середню ефективність на рівні 70 відсотків. В ході досліджень також з’ясувалося, що захист від COVID-19 з’являється через 14 днів після отримання двох доз вакцини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут