У Німеччині вчені досліджували, за яких обставин передача коронавірусу більш імовірна.

Передача коронавірусу до людини через поверхні вкрай малоймовірна.

Таку думку на підставі проведених досліджень висловив вірусолог і директор Інституту вірусології і досліджень в області ВІЛ в Університеті Бонна Хендрік Штрек, передає RTL Today.

Так, протягом останніх тижнів команда професора завершила дослідження по всьому регіону Хайнсберг, де було зареєстровано понад 1400 підтверджених випадків коронавируса.

“Немає значного ризику зараження цією хворобою, коли ви ходите по магазинам. Серйозні спалахи інфекції завжди були результатом того, що люди протягом більш тривалого періоду часу були ближче один до одного, наприклад, після вечірок в Ішгль, Австрія”, – заявив професор.

Він також не зміг знайти жодних ознак “живих” вірусів на поверхнях.

“Коли ми брали зразки з ручок дверей, телефонів або туалетів, було неможливо культивувати вірус в лабораторії на основі цих мазків … Щоб насправді” заразитися “вірусом, необхідно, щоб хтось кашлянув в руку, і негайно торкнувся дверної ручки, а потім відразу після цього інша людина взялася за ручку і торкнулася обличчя”, – зазначив Штрек.

Тому він вважає, що ймовірність передачі при контакті з так званими забрудненими поверхнями мала. 

Однак, існують різні висновки про те, як поширюється коронавірус. Експерти Американського інституту охорони здоров’я ЦКЗ і NIH прийшли до висновку, що вірус може вижити 24 години на папері, 3 години в аерозолях і до трьох днів на пластмасах і нержавіючої сталі. Однак, як заявляє Інститут Роберта Коха на своєму веб-сайті, подібні наукові дослідження проводяться в експериментальних умовах, тому вони не дуже характерні для ризику передачі інфекції в повсякденному житті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут