Штучний інтелект виявив 10 препаратів для зупинки розмноження коронавірусу нового типу в людських клітинах. Про це пише прес-служба компанії-розробника нейромережі, біологічного стартапу Gero.

Штучний інтелект від Gero аналізував дію різних медичних препаратів і їх можливість використання для боротьби з коронавірусом SARS-CoV-2.

Розрахунки розробників грунтувалися на тому факті, що збудник атипової пневмонії, близький родич цього вірусу SARS-CoV-1, використовує для формування нових вірусних частинок фермент COPI, який є в клітинах людини. У звичайних умовах цей білок бере участь в сортуванні інших амінокислотних ланцюжків і їх упаковці в спеціальні транспортувальні капсули. Однак вірус змінює його роботу і використовує для виробництва білка N – ключової частини своєї оболонки.

Досліди показали, що якщо заблокувати роботу COPI, то можна не давати вірусу розмножуватися. За допомогою цієї нейромережі вчені проаналізували тисячу вже створених препаратів самого різного роду і знайшли 18 препаратів, які могли б пригнічувати активність COPI. При цьому 8 з них визнані небезпечними для людини, тому штучний інтелект сфокусувався на роботі з 10 ліками.

Два препарати з цього списку – ніклозамід і нітазоксанід, – створені спочатку для боротьби з паразитичними черв’яками, вже рекомендовані для експериментального лікування пацієнтів у Франції і Сінгапурі від коронавіруса.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут