Співробітники «інкубатора ідей» Game Changer Catapult японської корпорації Panasonic розробили незвичайний гаджет – який надягається на обличчя «генератор чистого повітря» AiryTail. Це пристрій здатний очищати повітря від пилу і дрібних шкідливих часток і орієнтований в першу чергу на власників моторолерів та інших невеликих транспортних засобів, які змушені щодня переміщатися загазованими вулицями.

AiryTail виконаний у формі футуристичної маски-обладунків, що закриває нижню половину обличчя і шию людини. Вбудований в неї двоступеневий фільтр ефективно захоплює забруднення з набігаючого потоку повітря, в тому числі квітковий пилок, пил і дрібне сміття.

Система подвійного повітряного потоку розділяє очищене повітря так, що частина його надходить в маску, забезпечуючи нормальне дихання її носія. Інша ж частина, не торкаючись з обличчям і шиєю людини, вільно викидається в навколишній простір, залишаючи за водієм чистий шлейф.

Тканина, з якої виконана маска, на 99% захищає обличчя від сонячного випромінювання, а також відштовхує воду. У жарку пору року, очищене повітря приємно охолоджує шию і підборіддя людини.

Важливо, що власники масок допомагають не тільки собі, але безлічі іншим людям, які випадково опинилися, або постійно живуть поруч з автошляхами. Інженери Panasonic підрахували, що, рухаючись зі швидкістю 30 км / год, один водій протягом години зможе відфільтрувати близько 14000 літрів повітря – якого в середньому вистачить на дихання до 30 осіб протягом тієї ж години. Відповідно, чим більше людей буде використовувати маски AiryTail, тим помітніше стане позитивний ефект на навколишнє середовище, впевнені розробники.

Відстежити продуктивність масок дуже легко. Кожна AiryTail зможе підключатися до спеціального додатку і автоматично відсилати логи про час своєї роботи і обсягах очищеного повітря. Додаток також контролюватиме заряд маски, ступінь забрудненості фільтрів і сигналізувати про необхідність їх заміни. Крім того, маски зможуть обмінюватись інформацією про якість повітря в різних частинах міста – наприклад, про кількість PM2.5 частинок. Результати візуалізуються на карті в смартфоні.

Розробники передбачили і можливості монетизації AiryTail. Власники, зареєстровані в бонусній програмі, зможуть накопичувати бали за очищене повітря і обмінювати їх на винагороди – наприклад, на нові фільтри для масок та інші продукти компаній-партнерів.

Учасники Game Changer Catapult сподіваються, що концепт зацікавить як чоловічу, так і жіночу аудиторію – в модельному ряду передбачені різні забарвлення масок: сірі, блакитні, зелені та перлинно-рожеві.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут