Експерти розповіли, в чому полягає небезпека отримання root-прав на смартфоні. Це дозволяє обзавестися можливостями “суперкористувача”, які не передбачені виробником за замовчуванням.

Root-права отримують власники пристроїв на Android, тоді як у випадку з iPhone має місце jailbreak. Спочатку такий злом з доступом до файлової системи здійснювався для завантаження на смартфон різного роду піратських програм. Зараз таким чином вантажать твики-програми, що розширюють можливості iOS. Що стосується “операційки” від Google, то права суперкористувача відкривають доступ до видалення системних додатків, реклами, можна управляти ліцензією деяких програм і т. Д. Експерт в області інформаційних технологій вважає, що в сучасності в root-права або jailbreak немає ніякого сенсу. Зараз більшість користувачів роблять ставку на безпеку і приватність.

У разі “злому” свого пристрою людина втратить гарантії і можливості отримувати певні оновлення. Окремі додатки і зовсім можуть перестати завантажуватися. Представник Роскачества Антон Куканов вказав, що у випадку з Android зберігається ризик зробити зі свого мобільного пристрою “цегла”. У систему може потрапити різне троянське ПО, що загрожує видаленням фото, особистих файлів, крадіжкою персональних даних і т.і.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут