Android-додатки з платними підписками і розширеними можливостями давно перестали бути рідкістю. Але часом схема активації таких функцій виявляється непрозорою, і користувач підключає «преміум-доступ», навіть не здогадуючись про це. Незабаром ситуація з прихованими платежами покращиться: Google оголосила про великому зміну політики фірмового магазину, покликаному уберегти власників гаджетів від «невидимих» підписок.

Згідно з новими умовами публікації в Google Play, розробники повинні будуть явно вказувати, чи необхідна підписка для використання всієї програми або його частини. Програми також повинні в доступній формі розкривати вартість передплати і частоту її продовження. При наявності безкоштовних пробних версій необхідно ознайомити користувачів з тривалістю дії тимчасової ліцензії, умовами її скасування до платного продовження і ціною повної версії.

Крім того, незадовго до закінчення тимчасової підписки на електронну пошту власника Android-пристрою буде приходити попередження про майбутнє зняття грошей з рахунку. Повідомлення надійдуть і передплатникам, які сплатили доступ на 3 або 6 місяців, незадовго до закінчення терміну дії поточного тарифного плану.

«Ми також хочемо сповістити активних передплатників, якщо видалити додаток, не скасовує автоматичну підписку на сервіс», – додали представники Google.

Компанія також нагадала розробникам про нові правила по запросу програмами доступу до геолокації в фоновому режимі – для отримання цих даних вони повинні чітко пояснити компанії і користувачам, чому їх продукту потрібні такі дозволи. Змінені правила розміщення в Google Play вступлять в силу в серпні 2020 го для нових додатків, і в листопаді – для вже опублікованих. У разі порушень зазначеної політики вони будуть видалені з магазину.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут