Наслідки виникнення в Ухані епіцентру поширенню коронавірусу SARS-CoV-2 до кінця не зрозумілі і будуть не раз переосмислені. Але це не заважає аналітикам регулярно видавати прогнози і будувати моделі поведінки на тому чи іншому ринку. Наприклад, компанія TrendForce взялася передбачити, що буде з ринком смартфонів в поточному році.

Згідно з аналізом фахівців TrendForce , ланцюжки поставок в каналах виробництва смартфонів і комплектуючих для них продовжують відчувати наслідки спалаху SARS-CoV-2. Залишається недостаток в робочій силі і прогалини в логістиці і транспорті. У найкращому разі ланцюжок поставок відновить роботу до колишнього рівня до кінця березня, але наслідки спалаху коронавірусу можуть тривати до 3 місяців.

З урахуванням нових обставин аналітики TrendForce знизили прогноз обсягу випуску смартфонів в першому кварталі 2020 року до 270 млн штук. Це на 13,3% менше, ніж в першому кварталі 2019 року. Попередній прогноз TrendForce припускав випуск в першу чверть 2020 року 307 млн ​​смартфонів.

З попитом теж мало хорошого. У Китаї мляві продажі в новорічні свята привели до високих запасів смартфонів в каналах продажів. Поширення коронавірусу на інші країни, що стали фіксувати з другої половини лютого, відбилося на світових продажах смартфонів. Як результат, у другому кварталі може бути продано на 7,4% менше смартфонів, ніж у другому кварталі минулого року або на 318 млн апаратів менше. Якщо це послужить втіхою, обсяг продажів смартфонів у другому кварталі обіцяє вирости в порівнянні з першим кварталом (послідовно).

Якщо вірус SARS-CoV-2 буде стриманий до кінця другого кварталу, то це призведе до зростання продажів смартфонів у другій половині року. Цей рух може бути поштовхом інтересу до апаратів з підтримкою 5G і багатокамерних смартфонів. І все ж, спалах коронавірусу призведе до річного зниження обсягів продажів смартфонів на 3,5% або до 1,35 млрд штук замість очікуваного раніше обсягу продажів на рівні 1,41 млрд штук.

Що стосується розгортання мереж 5G в Китаї, то спалах коронавірусу прямо шкодить цій сфері економіки. Так, раніше влада Китаю давали субсидії для розгортання інфраструктури 5G. Тепер же левова частка субсидій йде на боротьбу з коронавірусом. Це ж привело до вичікувальної позиції з боку споживачів. Очевидно, що це відкладений попит і пружина може розпрямитися і навіть вистрілити в другому півріччі. Поки ж TrendForce знижує прогноз поставок 5G-смартфонів в поточному році з 250 млн штук до 200 млн або до рівня 15% на світовому ринку смартфонів.

джерело:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут