Дослідники в області кібербезпеки розкрили неприємну вразливість в смартфонах, на яких встановлені голосові помічники. Зокрема, проблема торкнулася всіх моделей iPhone з Siri і Android-девайсів з Google Assistant. Про це повідомляє Tom’s Guide.

 

Виявилося, що смартфони з «розумними» асистентами сприйнятливі до звуків і вібрацій, які ніяк не помітить жодна людина. Таким чином за допомогою ультразвуку смартфонам можна посилати різні команди по твердих поверхнях – дереву, металу, склу. Простий стіл стає зоною максимальної вразливості для гаджета.

Таким чином можна робити дзвінки, знімати і озвучувати текст з СМС, не торкаючись до чужого гаджету. На відео нижче автори SurfingAttack показують, як можна управляти Google Pixel. Для цього використовується спеціальний софт на комп’ютері, генератор звукових хвиль і поверхня для передачі сигналу.

З 17 перевірених смартфонів 15 виявилися підкоряються такій формі управління. Серед них були iPhone 5, 5s, 6 і X, перші три покоління Google Pixel, Xiaomi Mi 5, Mi 8 і Mi 8 Lite, Samsung Galaxy S7 і Galaxy S9, а також Honor View 8. Стійкість показали Samsung Galaxy Note10 + і Huawei Mate 9, судячи з усього, за рахунок викривленої поверхні корпусу.

Дослідники рекомендують використовувати товсті чохли або класти телефони на м’яку тканину, щоб ніхто не зміг дістатися до пристрою подібним чином. Іншим варіантом може бути тільки вимкнути голосові помічники.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут