Сучасні смартфони (переважно флагмани) підтримують і дротову, і бездротову зарядки. Перша, звичайно, зручніше, зате друга, як правило, потужніше. Але що буде, якщо смартфон підключити одночасно і до однієї, і до іншої?

Такий експеримент провели на прикладі iPhone 11 Pro Max, Huawei Mate 30, Xiaomi Mi 9 і Samsung Galaxy S10+. Спочатку ці моделі під’єднували до звичайної зарядки, потім до бездротової – щоб упевнитися, що все працює. А потім підключали до обох. Який результат?

Як виявилося, у всіх випадках спрацювала одна і та ж схема: потужність бездротової зарядки падала практично до нуля, смартфон переключався на провідну зарядку. Наприклад, при “подвійній зарядці” iPhone 11 Pro Max потужність провідний знизилася до 1 Вт, потужність бездротової склала 21,35 Вт. У разі Huawei Mate 30 розподіл склав 0,28 і 13,52 Вт на користь провідної, у разі Xiaomi Mi 9 – 0,15 і 16,94 Вт, в разі Samsung Galaxy S10+ – 0,47 і 14,6 Вт відповідно.

Huawei Mate 30 і його «подвійна зарядка»

Xiaomi Mi 9 і його «подвійна зарядка»

Samsung Galaxy S10+ і його «подвійна зарядка»

А в кінці дослідження зроблено цілком логічний висновок-прохання не використовувати дві зарядки одночасно – це може не тільки вплинути на термін життя акумулятора, але і привести до його пошкодження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут