Смартфони з підтримкою стандарту зв’язку 5G отримують все більшого поширення. При цьому не варто думати, що наша країна знаходиться осторонь від цього процесу. Є успіхи в цій галузі і у нас. І рано чи пізно новий стандарт зв’язку отримає своє поширення. Великі гравці ринку на кшталт Samsung, Huawei і LG щосили продають 5G-смартфони. З чуток, навіть Apple в 2020 році представить iPhone з підтримкою цього стандарту. Але чи варті подібні смартфони Вашої уваги? Давайте розбиратися!

Колись стандарту зв’язку LTE пророкували довгий і безхмарне майбутнє. Однак час вносить свої корективи. І існуючі можливості мереж четвертого покоління вже не підходять для зростаючих телекомунікаційних потоків від великих компаній, жителів мегаполісів і навіть державних служб. Грубо кажучи, канали трафіку просто «забиті». І тут є лише один шлях вирішення — збільшувати пропускну здатність. Так і з’явився 5G, здатний передавати до 20 гігабайт даних в секунду (в той час, як межа LTE — 1 гігабайт). Простим користувачам подібне, звичайно, теж вигідно, адже ті ж відео в роздільній здатності 4K можна стримить з неймовірною швидкістю. Але здебільшого від цього виграють великі компанії.

Давайте будемо реалістами. Смартфони для мереж 5G сьогодні коштують дорого. Наприклад, ціна на Samsung S10 з підтримкою мереж 5 покоління, знаходиться в районі 1500 доларів США (37,2 тис грн). При цьому нічим, крім як цим самим модулем 5G і трохи великою кількістю оперативної пам’яті від молодших моделей цей пристрій не відрізняється. Так навіщо переплачувати?

Інший важливий момент — інфраструктура. Давайте відмотаємо час назад: в момент розгортання LTE-мереж, вони були лише у великих містах нашої країни. І лише через майже рік 4G з’явився у всіх великих містах, а потім і дістався до інших регіонів. У ряді віддалених областей 4G досі відсутня або працює так, що без сліз не поглянеш.

Чи зміниться ситуація з форматом 5G? Навряд. Так, в столиці нашої Батьківщини вже почалися якісь рухи в цьому напрямку, але на модифікацію існуючої інфраструктури потрібно залучення не тільки маси висококваліфікованих фахівців, а й величезні грошові ресурси. А за це в кінцевому підсумку платити будемо ми з вами, так як операторам стільникового зв’язку потрібно буде відбити виробничі витрати. Так що дешевих тарифів 5G на старті можна навіть не чекати.

На даний момент автор цих рядків (і я підкреслюю, що це саме думка конкретної людини, а не істина в останній інстанції) не вважає за потрібне купувати смартфон з подержкой 5G. Я не намагаюся бути занудою або противником прогресу. Просто я вважаю, що час 5G ще не прийшов. Протягом наступних 5-10 років його можливості значно перевершать все, що можливо зараз. Але 5G – це формат найближчого майбутнього, а не дня сьогоднішнього. До того ж, як тільки відбудеться стандартизація, то і ціни на 5G-пристрою різко підуть вниз, зробивши їх більш доступними. На даний же момент 5G бачиться як марна трата грошей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут