Велика частина антивірусних рішень для Android, пропонованих в каталозі Google Play Store, абсолютно даремні, а деякі з них навіть можуть сприяти зараженню мобільного пристрою шкідливим ПЗ. До такого висновку прийшли співробітники австрійської лабораторії AV-Comparatives за підсумками масштабного дослідження, присвяченого ефективності мобільних антивірусів.

Фахівці протестували 250 захисних рішень для Android проти 2 тис. Зразків шкідливого ПЗ. Як виявилося, тільки 80 додатків могли протистояти хоча б мінімальної кількості шкідників.

«Менше 1 додатка з 10 протестованих додатків блокувало всі 2 тис. Шкідливих програм, в той час як понад дві третини [антивірусів] не змогли заблокувати і 30% загроз», -зазначив дослідники.

По суті, кажуть фахівці AV-Comparatives, більшість Android-антивірусів є підробками, і багато хто з них створені лише для показу реклами.

«Основна мета подібних додатків – приносити фінансовий прибуток розробникам, а не забезпечувати захист користувачів», – підкреслили фахівці.

З 250 проаналізованих антивірусів тільки 23 додатка виявили всі шкідливі програми, в їх числі Avast, AVG, ESET, Sophos та ін. З повним списком вивчених антивірусних рішень і результатами їх тестування можна ознайомитися тут .

Джерело: securitylab.ru

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут