З часів появи радіотелефонів, користувачі смартфонів часто слідують старим рекомендаціям – розряджають смартфон до 0% відразу після покупки. Як стверджують експерти з GSMArena, це в корені неправильно.

У старих радіотелефонах використовувалися нікель-кадмієві батареї, котрі володіли “ефектом пам’яті”. Їх дійсно треба було повністю розрядити і зарядити до 100% перед використанням.

Сучасні літій-іонні і літій-полімерні акумулятори позбавлені проблеми “ефекту пам’яті”, тому готові працювати відразу “з коробки” без розгону.

Однак у цих акумуляторів є інший недолік – їм шкідливий повний розряд. Експерти рекомендують не допускати повного розряду батарей сучасних смартфонів і підключати їх до зарядки на рівні 40-30%.

Експерти не рекомендують грати на смартфоні під час зарядки – ресурсомісткі відеоігри сильно нагрівають процесор. Під час заряду нагрівається батарея, що в купі з навантаженням на інші апаратні частини сильно “підсмажує” смартфон. Перегрів небезпечний зниженням якості роботи смартфона, а згодом пристрій зовсім може вийти з ладу.

Залишати на ніч смартфон на зарядці не є небезпечним, запевняють експерти, але тільки якщо використовується оригінальна фірмова зарядка – вони володіють механізмом захисту від перегріву.

Тому не рекомендується використовувати дешеві китайські зарядки – вони небезпечні тим, що в них відсутні необхідні механізми захисту. Самозаймання смартфона під час зарядки найчастіше відбувалися через неякісні зарядні пристрої.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут