Технічні засоби захисту авторських прав, відомі як DRM, вже не перший рік є каменем спотикання в діалозі між розробниками і користувачами. Перші хочуть захистити свою інтелектуальну власність від копіювання, другі – розпоряджатися купленим продуктом на свій розсуд. Компанія Google завжди вважалася лояльною до користувачів Android, а ручна установка APK-файлів довгий час була однією з ключових особливостей мобільної ОС. Але судячи з останньої інформації, незабаром це може змінитися.

DRM

Android завжди славилася можливістю установки програми вручну, але згідно недавньої публікації в блозі для розробників, Google вирішила впровадити елементи DRM в платформу Google Play.

«Ми додали трохи метаданих для безпеки, щоб упевнитися, що APK-файл був отриманий через Google Play», – заявляє пошуковий гігант.

Технічно, це і є захист від копіювання. Як стверджують в самій Google, додавання DRM має захистити користувачів від вірусів і інших шкідливих програм.

Google Android

«В майбутньому, для тих додатків, які були поширені через канали, схвалені Google Play, ми зможемо визначити справжність додатків, навіть коли пристрій вимкнений. Також ми зможемо додати ці програми в бібліотеку користувача і управляти оновленням програми після того, як пристрій підключиться до мережі. Це дасть користувачам більше впевненості при використанні додатків, схвалених Google Play », – розповіли в Google.

Схожа система захисту давно застосовується в ігровій індустрії: як приклад можна згадати популярні онлайн-сервіси Steam від Valve і Origin від EA. Звичайно, DRM – це просто інструмент, і тільки розробники зможуть вирішити, як його застосовувати. Про масове впровадження нової системи захисту цифрових прав для Android-додатків мова поки не йде – але все буде залежати від політики самих розробників в майбутньому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут