Федеральне бюро розслідувань (ФБР) розіслало попередження службам безпеки підприємств і державних організацій – в документі йдеться про те, що хакери зловживають неправильно налаштованими додатками SonarQube для доступу до сховищ вихідного коду. Це призводить до витоку даних урядових установ і приватних компаній, передає ZD.Net .

Ці атаки відбуваються принаймні з квітня 2020 року, говориться в повідомленні, розісланому ФБР. Оповіщення, зокрема, попереджає користувачів SonarQube, платформи, яку компанії інтегрують в свої ланцюжка збірки програмного забезпечення для тестування вихідного коду і виявлення помилок. Дослідники наполягають, що потрібно перевірити код, перш ніж впроваджувати його.

Додатки SonarQube встановлюються на веб-сервери і підключаються до систем хостингу вихідного коду, таким як облікові записи BitBucket, GitHub або GitLab, або до систем Azure DevOps.

Читайте також  Вчені створили пристрій, що перетворює піт людини на енергію для фітнес-браслетів

У ФБР стверджують, що сотні установ залишили ці системи незахищеними, запустивши їх в конфігурації за замовчуванням з обліковими записами адміністратора за замовчуванням.

Представники ФБР кажуть, що зловмисники зловживали неправильними конфігураціями, щоб отримати доступ до SonarQube, перейти до підключеним репозиторіїв вихідного коду, а потім отримати доступ до пропрієтарним або приватним додатків і вкрасти їх.

«У серпні 2020 року хакери злили внутрішні дані двох організацій через загальнодоступний інструмент сховища. Викрадені дані були отримані з SonarQube, які використовували настройки портів за замовчуванням і облікові дані адміністратора, запущені в мережах цих організацій », – зазначили у відомстві.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут