Фраза «Я тебе по IP вирахував» асоціюється з дітьми та підлітками, які дають зрозуміти іншій людині (найчастіше незнайомому), що з ними краще не зв’язуватися. Причому це відбувається в яскраво вираженій експресивній формі. З іншого боку, якщо заглибитися в суть питання, і справді доводиться задуматися про те, що і навіщо можна знайти по IP-адресою людини на практиці?

Що і навіщо можна знайти по IP-адресою людини на практиці?

Розглянемо простий приклад. Його не варто розцінювати як єдиний можливий варіант, так як на практиці є безліч ситуацій, коли отримання IP-адреси несе в собі реальну користь.

Наприклад, людина має власний форум або тематичний сайт. В один «прекрасний» момент на нього заходить рандомний відвідувач, який більш-менш розбирається в принципах функціонування вихідного коду, і починає всіляко знущатися. Наприклад, отримує доступ до прихованого меню з панелі адміністрування.

Перше, що спадає на думку – спробувати заблокувати йому доступ. Але це не вихід, бо істинному власнику доведеться регулярно відновлювати дані і шукати дірки в вихідному коді. Та й пряма блокування, як така, неможлива – перший-ліпший під руку VPN-плагін зробить все старання марними.

За допомогою спеціальних сервісів можна визначити hostname або IP провайдера, з якого «кулхацкер» входить на ресурс. Що це дає? Насправді, багато – наприклад, поточне місце розташування, номер телефону, а якщо постаратися – ще й дані людей, які проживають за адресою, зареєстрованому системою.

Що і навіщо можна знайти по IP-адресі – огляд існуючих сервісів

В інтернеті доступні десятки спеціальних сайтів, що дозволяють отримати масу корисної інформації про користувача, ввівши його IP-адресу. На думку досвідчених сисадмінів, найзручнішими можна назвати наступну трійку:

-iknow;
-ipqualityscore;
-htmlweb;

Сервіс iknow

Портал «iknowwhatyoudownload» (далі – «iknow») розроблений для відстеження публічних роздач. Він дозволяє сформувати список торрент-роздач, які коли-небудь використовувалися для завантаження.

Для чого це потрібно? Якщо IP-адреса статичний, цей сайт допоможе зібрати інформацію про список завантажень. Зібрану інформацію можна буде використовувати, щоб відлякати «кулхацкер», відбивши у нього бажання далі маніпулювати вашим інтернет-ресурсом.

Все досить просто – в пошукове поле вставляється IP-адреса, і система автоматично виведе всю наявну історію завантажень. Цей сервіс підходить і для публічних мереж при аналізі власного IP-адреси, як показано на скріншоті, наведеному нижче:

53590-852589-700x378.png (24 KB)

Даний інтернет-портал працює в цілодобовому режимі. Щодня використовувана їм база даних поповнюється 800 мільйонами хостів.

Сервіс ipqualityscore

Робота порталу ipqualityscore орієнтована в першу чергу на системних адміністраторів. При введенні конкретного IP-адреси користувач зрозуміє, ким насправді є відвідувач – звичайною людиною або ботом.

Ще одна перевага цього онлайн-сервісу – можливість оцінки ризику адрес електронної пошти. Можна дізнатися, чи є адреса електронної пошти дійсним, чи здатний він отримувати листи. Як правило, боти використовують складні комбінації логінів для своїх електронних поштових скриньок, і якщо є підозри – найкраще внести їх в чорний список. Можна дізнатися, чи використовує людина проксі, VPN або TOR.

653590-852611-700x360.png (28 KB)

Сервіс htmlweb

Портал htmlweb – це один з найбільш потужних інструментів аналізу IP-адреси. Сам портал є довідником веб-технологій, але в його функціонал передбачені наступні можливості:

-аналіз геолокації;
вивід тимчасової зони, автомобільного коду регіону;
перевірка основної інформації по введеному IP-адресою;
-при використанні мобільного інтернету – назва оператора зв’язку;
перевірка на предмет присутності в чорних списках IP-адрес, з яких раніше відбувався брутфорс і інші атаки.

7.png (37 KB)

Однак у всіх подібних сервісів є і свої недоліки. Наприклад, отримана інформація не завжди є на 100% правдивою, особливо при перевірці IP-адрес користувачів мобільного інтернету. На дані, одержані за допомогою htmlweb, whois, ipgeobase, db-ip, ipstack, ipinfo і Black List поширюється обмеження перевірок в кількості 20 штук. Причому якщо проаналізувати інформацію з першої вкладки, при переході на наступну кількість доступних перевірок складе вже 19.

Корисні поради

Незважаючи на те, що у всесвітній павутині є велика кількість сайтів, що дозволяють отримати інформацію по IP-адресою людини, не варто користуватися цими відомостями в шахрайських цілях, зокрема, для здійснення шантажу. За це передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Зібрану статистику можна використовувати для попередження відвідувачів інтернет-ресурсу про можливі наслідки реалізації неправомірними діями, які здійснюються на сайті. Як показує практика, навіть базових відомостей буде більш ніж достатньо для переконливої ​​аргументації своєї позиції.

Що і навіщо можна знайти по IP-адресою людини? Насправді, багато. Головне – користуватися зібраної статистикою тільки в благих цілях, або ж для ознайомлення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут