Компанія Command Sight приступила до розробки оригінальної версії доповненої реальності – для собак. Це замовлення від американської військової дослідницької структури Army Research Laboratory. Технологія призначена не для всіх собак, а лише для тих, що стоять на службі і змушені виконувати місії, в яких є ризик для життя. Якщо проект завершиться успішно, можна буде говорити про принципово новий взаємодії тварини і людини.

На військовій службі ставлення до собак менш щадне, ніж в інших організаціях – тварин в цілому бережуть, але готові пожертвувати ними в разі потреби. А ось людини, який є оператором і керує собакою в бойовій ситуації, необхідно зберегти – це надзвичайно цінний кадр. Тому в Army Research Laboratory прийшли до концепції поділу собаки і кінолога під час місії, до необхідності забезпечити дистанційне керування собакою з укриття, без фізичного контакту з кінологом.

За основу взяли існуючі методи, коли оператор віддає команди не голосом, а жестами або за допомогою лазерної указки. Від розробників Command Sight потрібно перенести ці сигнали у формі доповненої реальності на окуляри собаки. Самі окуляри вже давно застосовуються – потрібна лише нова начинка до них, і пробні версії такої системи вже показали непоганий результат.

За допомогою вбудованої камери оператор може бачити все, що бачить його підопічні тварина, і оцінювати обстановку. Але відразу виникає проблема – собака сприймає навколишній світ інакше, її зір кардинально відрізняється від людського. Тому і систему графічних покажчиків на віртуальному дисплеї потрібно створювати під собак, для чого в Command Sight всебічно вивчають дану тему. Їх головний помічник у цій справі – ротвейлер Матер, який належить засновнику компанії, доктору А. Дж. Пепера.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут