Фахівці Університету Дікіна повідомили про розробку гідроелектричного наногенератора, що носиться, в процесі функціонування якого провідні наноматеріали та випаровування поту з людського тіла використовуються для генерації та зберігання електроенергії, необхідної для живлення порівняно невеликих гаджетів, наприклад смарт-годин або фітнес-браслетів.

За словами вчених, щоб створити такий портативний генератор, їм довелося інтегрувати одношарові нанолісти MXene у вовняну тканину. При цьому для виробництва електроенергії не буде потрібно великої кількості поту: знадобиться лише кілька крапель, які повинні покрити поверхню пристрою. За рахунок капілярної сили поглинена рідина тектиме по заряджених каналах, що в результаті призведе до генерації струму через різницю потенціалу між вологими і сухими кінцями.

Разом з цим, за рахунок того, що генератор з’єднується з конденсатором, людині зовсім не обов’язково потіти в постійному режимі, тому що накопичена енергія після занять спортом буде застосовуватися для живлення пристрою.

Читайте також  GTA 6: припущення про дату виходу, трейлер, геймплей та багато іншого

Співавтор дослідження, Цзінлян Лі, розповів, що для розуміння винаходу потрібно уявити собі мініатюрний пристрій, що носиться, наприклад браслет або пов’язку на голову, який здатний генерувати електрику з чогось максимально простого, наприклад з людського поту.

Розробники також розповідають, що подібні нові типи харчування надають зацікавленим людям максимально екологічну альтернативу для зарядки електроніки, яка не потребує спеціального догляду. Але перед тим, як технологія такого типу буде використана у виробництві якихось серійних пристроїв, вченим все одно потрібно виконати великий обсяг роботи. Тим не менш, фахівці заявляють, що готовий пристрій буде простим та недорогим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут