В рамках запланованої на 2024 рік місії по відправці людини на Місяць NASA фінансує дослідження, спрямоване на розробку способи отримання необхідних для життя води і їжі. Пошуком рішень займуться два нових проєкти університету Арізони.

Наявність постійного доступу до води на Місяці має величезні переваги, як з точки зору використання її для пиття, так і для виготовлення ракетного палива. На думку вчених, в місячних кратерах може перебувати заморожена вода, проте знайти її непросто.

НАСА фінансує розробку технології, що забезпечує наявність води і їжі на Місяці Фото: digitaltrends.com

Автори дослідження пропонують використовувати маленькі (розміром з пачку масла) одноразові супутники під назвою FemtoSats в комбінації з потужною лазерною установкою. Спеціальний модуль буде запускати мікросупутники в різні місця Місяця для пошуку води.

 «Оскільки середовище південного полюса Місяця нам невідоме, одноразовий літальний апарат буде ідеальним способом дослідження цього регіону без ризику пошкодження більш дорогого пристрою», – пояснює керівник лабораторії SpaceTREx Університету Арізони Джекал Танга (Jekan Thanga).

Другий проєкт спрямований на розробку технології вирощування рослин в умовах місячного середовища. Наявність свіжої їжі дуже важливо не тільки для здоров’я астронавтів, а й для їх психологічного благополуччя. Однак на Місяці вирощування рослин становить серйозну проблему.

НАСА фінансує розробку технології, що забезпечує наявність води і їжі на Місяці
Фото: digitaltrends.com

«Зважаючи на відсутність гравітації цей процес сильно відрізняється від того, як ви поливаєте рослини у себе в саду», – пояснює директор Центру по вирощуванню сільськогосподарських культур в контрольованих умовах Мурат Касира (Murat Kacira), – підтримання належного балансу води і поживних речовин в кореневій системі , а також необхідного для культур рівня кисню становить реальну проблему ».

Автори дослідження займаються розробкою системи вирощування рослин і забезпечення їх поживними речовинами в умовах низької гравітації. Технологія буде заснована на вже наявних рішеннях, таких як розроблена і яка вже використовується NASA Система вирощування овочів (VEGGIE).

VEGGIE функціонує на МКС з 2014 року і являє собою систему вентиляції, освітлення і поливу овочів. З її допомогою салат, вирощений на МКС, по корисним якостям нічим не поступається земному. Виростивши першу партію, вчені виявили в салаті майже такий же обсяг фосфору, натрію і цинку, тому питання з харчуванням є практично вирішеним.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут