Фахівці показали новий революційний тип біологічних батарей для медичних імплантатів, які можна зарядити за допомогою ультразвуку. Про це повідомляє New Atlas з посиланням на дослідження експертів з Саудівської Аравії.

За останні роки медицина зіткнулася з проблемою зарядки медичних імплантатів всередині людського тіла. Раніше для носіння слухових апаратів або кардіостимуляторів пацієнтам доводилося використовувати зовнішні джерела живлення, або проводити додаткові операції для заміни батарей.

Серед запропонованих варіантів – біологічні батареї від вчених зі Стенфорда, які можна заряджати електромагнітними хвилями, а також акумулятори, які використовують рідини з організму людини у вигляді палива.

Остання інновація запропонована вченими з Університету науки і технологій імені короля Абдалли (KAUST). Їх система заснована на новому типі біосумісного гідрогелю, який містить багато води, що дозволяє йому безпечно розтягуватися і згинатися разом з тілом, а також проводити електрику.

Принцип роботи пристрою

При цьому в разі змішування цього гідрогелю з матеріалом з двовимірних аркушів карбідів, нітридів або карбонітридів, з’являється можливість генерації електричного струму при впливі тиску.

Такий тиск фахівцям вдалося встановити за допомогою ультразвуку. В рамках випробувань медики змогли зарядити акумулятори всередині шматка яловичини, надалі вчені збираються протестувати систему на живих істотах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут