Нова вуглецева мембрана генерує в 100 разів більше енергії з морської води. Робота вчених з Лейденського університету опублікована в журналі Nature Nanotechnology.

Коли прісна і солона вода зустрічаються один з одним, між ними відбувається обмін солями і іншими елементами. Вчені використовують мембрани між прісною і солоною рідиною – це дозволяє генерувати енергію в процесі обміну. Аналогічний процес також використовується для опріснення солоної води.

Кількість енергії, що генерується безпосередньо залежить від товщини і пористості мембрани – чим вона тонша і пухнастіша, тим більше енергії можна отримати з її допомогою.

Нова мембрана, склад якої близький до графену і являє собою з’єднання атомів вуглецю без будь-яких домішок, дозволяє виробляти приблизно в 100 разів більше енергії в порівнянні з існуючими, пишуть автори дослідження.

Щоб створити цю нову мембрану, дослідники створили маслянисте покриття на поверхні води з білків, які поступово утворили тонку плівку. При нагріванні плівки молекули фіксуються на місці, створюючи стабільну і пористу мембрану.

«Створена нами мембрана має товщину всього два нанометра і проникна для іонів калію. Ми можемо змінити властивості мембрани, використовуючи інший молекулярний будівельний блок. Таким чином, ми зможемо адаптувати її для будь-яких потреб »— СЮе Лю, провідний автор дослідження

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут