Вчені створили технологію виробництва водневого палива з біомаси. Процес, в ході якого використовуються електрони, що утворюються при розкладанні деревних відходів, дозволить знизити вартість і збільшити ефективність виробництва водневого палива. Дослідження вчених зі Школи енергетики та хімічної інженерії опубліковали на сайті університету.

Водень – це елемент, який є майже всюди; особливо його багато в молекулах води, які складаються з одного атома кисню і двох атомів водню. Однак практично скрізь у Всесвіті він зустрічається тільки у вигляді сполук, і, щоб отримати цю речовину в чистому вигляді, її необхідно виділяти.

При спалюванні кілограма водню виробляється майже в чотири рази більше енергії, ніж при спалюванні кілограма вугілля – при цьому результатом процесу є викид вуглекислого газу.

Нова технологія отримання водневого палива, запропонована дослідниками, використовує лігнін як джерело електронів. Це дозволяє підвищити загальну ефективність реакції виділення кисню (OER). Процес проводиться при низьких температурах – в ході його відбувається переміщення електронів від лігніну по дроті до електрода, де проходить реакція виділення водню (HER).

“За допомогою цієї нової системи ми можемо виробляти водень з меншою енергією, ніж при звичайному електролізі води, оскільки немає необхідності в кисневих реакціях, що вимагають високоенергетичні каталізатори і каталізатори з дорогоцінних металів. Звичайні методи вимагають більше 1,5 В, але нова система здатна виробляти водень з набагато більш низьким потенціалом (0,95 В).” — Юнгкі Рю, провідний автор дослідження.

Читайте також  Вчені знайшли спосіб, як уникнути ускладнень при коронавірусі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут