Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розраховує, що 4G-зв’язок з’явиться у кожному населеному пункті України протягом двох років, а якщо мобільні оператори не забезпечать якісний інтернет до цього часу, їм загрожує позбавлення ліцензії.

Глава Мінцифри в інтерв’ю «Сегодня» також назвав умови для проведення наступних виборів президента у 2024 році онлайн, розповів, скільки мільярдів заощадило відомство на корупційних тендерах і про що спілкувалися Володимир Зеленський з президентом компанії Microsoft. Усе інтерв’ю за хвилину.

У мобільних операторів можуть забрати ліцензію за неякісний інтернет на дорогах і в маленьких населених пунтках через 2 роки. «У операторів є два роки, щоб досягти цієї мети. Якщо вона не буде досягнута, у них забирають ліцензію». Уряд уже затвердив план перевірки якості мобільного інтернету, закупить обладнання і буде їздити по країні з інспекціями.

Україна буде покрита 4G-інтернетом на 95% протягом 2 років, розраховує Мінціфри. «Ми зробили перерозподіл 900-го діапазону, що дозволило за 3-4 місяці покрити 4G тисячі населених пунктів. Наша мета за 2 роки покрити територію України на 95% інтернетом». Федоров зазначив, що інтернет на 100% території країни неможливий, тому що «щось десь буде не працювати, будуть кордони змінюватися всередині ОТГ, будуть якісь чинники». У бюджет-2021 влючили кошти на інтернет на об’єктах соціальної інфраструктури (зараз його немає на 10 тис таких об’єктів)

Читайте також  Преимущества кaзино-онлайн

Вибори президента України в 2024 року можуть провести онлайн. «Голосування онлайн буде як альтернативний спосіб голосування. Якщо цього не буде, то ми дуже до цього наблизимося». Однак для цифрових виборів необхідно бажання українців – потрібно змінити менталітет людей, створити довіру до цифрових сервісів, побудувати потужний кіберзахист.

Мінцифри заблокувало корупційні тендери на 2,7 мільярда гривень, з них у Києві – на 700 мільйонів завдяки програмі національної інформатизації, через яку проходять всі закупівлі.

ІТ-сектор забезпечить 10% ВВП України завдяки впровадженню спеціального правового режиму Дія.City, очікує Федоров. «Сукупне навантаження буде до 11-13%. Зараз, якщо компанії виводять кошти з країни, у них податкове навантаження від 20 до 40%». Також реєстр захистить від безпідставних обшуків силовиків.

Глава Microsoft Бред Сміт позитивно оцінив рівень цифрового розвитку України і запуск цифрових паспортів у ході розмови з президентом Зеленським. «Я пишаюся, що президент Microsoft говорить, що Україна запускає багато сервісів: «Це цифрова держава, ви активно прискорюєтеся». Зеленський і Сміт також обговорили пришвидшення реєстрації бізнесу.« Це була така «велкам-зустріч», вони дуже багато жартували».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут