Астрономи виявили новий тип пульсуючої зірки, яка формує імпульси тільки однією стороною. Об’єкт розташований всередині галактики Чумацького шляху в 1,5 тис. світлових років від Землі, йдеться в дослідженні вчених з університету Сіднея інституту астрономії, опублікованому в журналі Nature Astronomy.

Пульсар – це тип нейтронної зірки, який формується в результаті перетворення масивної зірки в наднову. В ході цього процесу вона втрачає весь свій матеріал, а  ядро, що залишилось ​​зберігає свою активність. Пульсари обертаються вкрай швидко – це дозволяє рентгенівському випромінюванню від них дійти до Землі.

Зазвичай такі об’єкти пульсують з усіх боків. Тепер астрономам вдалося знайти новий тип пульсара, який викидає енергію тільки з одного боку. Причина такої дивної поведінки – те, що зірка є частиною двійкової системи з червоним карликом.

Її супутник спотворює коливання своїм гравітаційним тяжінням, як показало дослідження зірки, проведене за допомогою телескопа TESS. Період обертання об’єктів в подвійній системі становить менше двох днів – це настільки мало, що форма великої зірки під дією тяжіння червоного карлика спотворюється у вигляді витягнутої краплі.

З 1980-х років ми теоретично знаємо, що такі зірки повинні існувати. Астрономи шукали такі об’єкти протягом 40 років і тепер нарешті знайшли. — Дон Курц,провідний автор дослідження

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут