Кілька днів тому в базі даних Geekbench з’явилися результати тестування нового MacBook Air під управлінням Windows 10 – тоді він перевершив який можна порівняти за ціною ноутбук Microsoft Surface Pro X, незважаючи на запуск ОС в режимі емуляції. Трохи пізніше ентузіасти запустили десктопну операційну на новому Mac mini з чіпом M1 – і на цей раз продемонстрували її роботу на ARM-залозі в форматі відеоролика.

Запуск ARM-версії Windows 10 на комп’ютері Apple проводився за допомогою емулятора QEMU з відкритим вихідним кодом. Після установки ОС в віртуальну машину неттоп був протестований в Geekbench 5, де видав 1515 балів в одноядерному сценарії, і 4998 – при навантаженні на всі ядра CPU. 

Читайте також  Компанія Acer представила нову модель ноутбука Acer Chromebook Plus 514

Для порівняння: лептоп Microsoft Surface Pro X, ціна якого становить $ 999, що працює під управлінням «чистої» версії Windows 10 для ARM-пристроїв, зміг набрати лише 793 і 3113 «балів» відповідно. Крім того, ентузіасти перевірили роботу ОС і в інших сценаріях, включаючи запуск вбудованих ігор і емулятора DOSBox: ніяких проблем в роботі ОС Microsoft при цьому не виникло.

Раніше представники Apple підкреслили, що технічно нові фірмові ПК готові до установки сторонньої операційки. Проблема, за їхніми словами, криється лише в моделі ліцензування Microsoft, яка не дозволяє самостійну інсталяцію ARM-версії ОС: зробити це можуть тільки OEM-партнери софтмейкера.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут