Видання Current Biology опублікувало результати нового дослідження, проведене вченими Тель-Авівського університету і Інституту науки Вейцмана, в рамках якого вони знайшли метод поліпшення пам’яті під час сну.

Відомо , що новий метод заснований на вдиханні  запаху, що запам’ятовується в певну ніздрю. Так, в ході експерименту вчені просили учасників, які вдихали аромат троянди, запам’ятовувати розташування слів, які були розташовані на лівій або правій стороні екрану комп’ютера. На наступному етапі дослідники перевірили запам’ятовування слів у добровольців, а потім і зовсім попросили їх поспати в лабораторії. Під час сну добровольців, учені, в свою чергу, не втрачали даремно часу і знову вводили запах троянди, однак на цей раз лише в одну ніздрю. Завдяки локальній передачі запаху вчені змогли посилити конкретні спогади, що зберігаються в певній півкулі мозку.

Під час сну дослідники також записали активність мозку учасників, в результаті чого було встановлено, що введення запаху троянди в одну ніздрю провокувало різні хвилі сну в двох півкулях. Після пробудження учасників попросили пройти тест на пам’ять про слова, які були дані їм до сну. З’ясувалося, що в півкулі, яка і було піддана запаху, було зафіксовано поліпшення пам’яті під час сну.

“Використовуючи спеціальну організацію нюхових шляхів, пам’яттю можна маніпулювати локально на одному боці мозку. Наші результати показують, що консолідація пам’яті, ймовірно, включає нічний “діалог” між гіпокампом і певними ділянками кори головного мозку “, – уклали дослідники.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут