Представниками МОЗ було названо доступний засіб для профілактики коронавірусної інфекції. Так, в цей список засобів, що оберігають від нової пневмонійної інфекції, відомство додало і поварену сіль.

Так, згідно з даними представників відомства, розчин з кухонної солі дозволить зменшити число бактеріальних і вірусних збудників коронавірусної інфекції. Однак за словами лікаря вищої категорії Володимира Зайцева, необхідність промивати ніс сольовим розчином є лише в разі наявності слизу. Він зазначив, що при промиванні носа сольовим розчину без слизу можна домогтися не тільки роздратованості слизової, але і виникнення кровотеч.

“Сольовим розчином промивати ніс можна, а деяким навіть потрібно для очищення носоглотки. Після приходу додому з вулиці в носі є слиз, цей слиз потрібно вимити. Але якщо порожнина носа чиста спочатку, ніякого слизу немає, якщо ніс не закладений і дихає нормально, то промивати немає необхідності “, – поділився лікар.

Сольовий розчин і інша профілактика

Якщо ж людина вирішила приготувати сольовий розчин самостійно, то воду потрібно брати обов’язково кип’ячену і середньої температури. “Сіль повинна бути велика, найкраще морська, але це не має бути сіль для ванни, тому що вона брудна і не призначена для слизових носа і глотки. Сіль. Ми беремо з розрахунку на 200 мл – стакан води, можна використовувати не більше однієї чайної ложки, а краще половину “, – розповів фахівець.

Однак лікар рекомендує більше віддавати перевагу вже готовим аптечним розчинам, щоб мінімізувати ризик ускладнень при неправильно зробленій процедурі. “Розчин, коли ми самостійно починаємо промивати, може не тільки залишитися в порожнині носа, а й потрапити в носоглотку, <…> спровокувати закладеність вуха, оглушення і запалення середнього вуха. Краще придбаного розчину в аптеці нічого не придумаєш, там концентрація правильна , з ним зручніше і безпечніше проробляти процедуру “, – зазначив він.

Експерт також радить для профілактики інфекцій використовувати антисептики на водній основі, наприклад, “Мірамістин” або “Хлоргексидин”. Найкраще, щоб вони знаходилися завжди на видному місці, щоб не забувати користуватися. “Наприклад, у ванній кімнаті. <…> Якщо навіть ніс дихає, бризнути в кожну ніздрю, якщо це спрей, або закапати кілька крапель. Горло можна також скропити, прополоскати і виплюнути”, – уклав він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут