Видання Proceedings of the National Academy of Sciences опублікувало результати дослідження, в рамках якого вчені розповіли, що потрібно їсти для збереження молодості мозку.

У дослідженні вчених взяли участь близько тисячі добровольців у віковій категорії від 18 до 88 років. З’ясувалося, що для збереження молодості мозку необхідно додавати в раціон помірну кількість вуглеводів. Найефективнішою їжею для збереження когнітивних здібностей мозку, за даними вчених, є м’ясо, риба, а також овочі. Так, раціон, що складається з даних продуктів допомагає активній роботі мозку, а також може усунути вже придбані відхилення в літньому віці.

В ході дослідження вчені виробили систему біомаркерів, здатну враховувати нейрокогнітівні і фізіологічні параметри. Ключовим же, в свою чергу, показником був фактор сталості мозкової нейромережі. Так, було встановлено, що біомаркерів старіння мозку має зв’язок з енергією, що надходить в організм для здійснення метаболічних процесів, а саме, кетони збільшують стабільність, тоді як глюкоза, навпаки, її зменшує.

“З віком мозок починає втрачати здатність ефективно метаболізувати глюкозу, викликаючи повільне голодування нейронів. Більш ефективне джерело “палива” в формі кетонів може забезпечити мозок більшою енергією “, – поділилися вчені.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут