Підвищене споживання добавок омега-3 широко пропагується. Вважається, що вони запобігають раку, інфаркту, інсульту або навіть можуть вилікувати від цих хвороб.

Але два систематичних огляди, опублікованих 28 лютого, показали, що корисний і шкідливий вплив таких препаратів невеликий: якби 1000 осіб вживали добавки омега-3 протягом приблизно чотирьох років, то трьом не принесли б смерть серцево-судинні захворювання, а шістьом – ішемічну хвороба серця (наприклад, інфаркт), зате у трьох людей розвинувся б рак простати.

Вчені Медичної школи Норіджа при Університеті Східної Англії розглянули 47 досліджень (в них брали участь дорослі, у яких не було онкологічних захворювань, був вище норми ризик розвитку раку або раніше він був діагностований) і 86 досліджень з даними серцево-судинних захворювань або смертей. Для кожного з оглядів було відібрано понад 100 000 учасників, яким протягом року збільшували прийом або давали звичайну кількість риб’ячого жиру. Дослідники порівняли кількість померлих людей, тих, кому за цей час поставили діагноз раку, інфаркту або інсульту, і / або померлих від будь-якого з цих захворювань.

Провідний автор роботи доктор Лі Хупер пояснив, що ці великі систематичні огляди включали інформацію про багатьох тисячах людей за тривалий час. Вони показали, що прийом препаратів омега-3 протягом декількох років може трохи знизити ризик виникнення серцево-судинних захворювань і незначно збільшити можливість розвитку деяких видів раку. Як корисний, так і шкідливий вплив таких добавок мінімальний.

Докази по омега-3 в основному були отримані з випробувань добавок з риб’ячим жиром. Тому неясні наслідки для здоров’я споживання жирної риби, яка при збалансованій дієті, багатій білками, вуглеводами і такими мікроелементами, як селен, йод, вітамін D і кальцій, є не просто джерелом омега-3.

Дослідники виявили, що добавки омега-3 не мають ніякої доведеною цінності для профілактики або лікування раку. Вони можуть навіть дуже незначно збільшувати ризик розвитку онкології, особливо при раку простати, але надати невелику захисну дію на серцево-судинні захворювання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут