Китайський центр по контролю і профілактиці захворювань (CCDC) оприлюднив результати найбільшого на даний момент дослідження спалаху коронавірусу COVID-19. Про його підсумки коротко пише CNBC. Дані аналізу актуальні на 11 лютого.

Аналітики вивчили записи 72,3 тисячі пацієнтів з бази CCDC. Детально були досліджені 44,6 тисячі підтверджених випадків зараження, майже 16,2 тисячі випадків можливого інфікування і 889 випадків, коли у носія коронавірусу не виявлялися симптоми.

З’ясувалося, що переважна більшість заражених – люди у віці від 30 до 69 років. Велика частина з них повідомили про «пов’язаному з Уханю впливі», тобто якимось чином були пов’язані з містом, де почався спалах коронавірусу – наприклад, контактували і відвідували Ухань.

81 відсоток випадків зараження були класифіковані як «легкі». «Критичними» стали тільки 4,7 відсотка, половина з них закінчилися летальним результатом. За даними CCDC, рівень смертності через коронавірус серед чоловіків виявився вищим, ніж серед жінок – 2,8 відсотка проти 1,7. Загальний рівень смертності становить 2,3 відсотка. Пацієнти чоловічої статі склали 51 відсоток від загального числа підтверджених випадків зараження (майже 23 тисячі).

Найбільшому ризику зараження, згідно з дослідженням, схильні люди похилого віку і ті, у кого вже були проблеми зі здоров’ям. З’ясувалося, що рівень смертності зростає в залежності від віку – серед пацієнтів у віці від 60 до 69 років він становить 3,6 відсотка, від 70 до 79 – 8 відсотків, а серед тих, хто старше 80, смерть настає в 14,8 відсотка випадків.

Факторами, які різко підвищують ризик смертності виявилися серцево-судинні захворювання і цукровий діабет. Серед пацієнтів без будь-яких супутніх захворювань рівень смертності знизився до 0,9 відсотка.

За останніми даними, число заражених коронавірусом в Китаї перевищило 72 тисячі, майже 1,9 тисячі хворих померли. Одужали понад 12 тисяч людей, пише BBC News . Повний процес створення вакцини, за інформацією ВООЗ, займе близько півтора року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут