Відбулася історична подія – Федеральна комісія із зв’язку США (FCC) виділила діапазон частот 6 ГГц для неліцензійного використання. Це дозволить використовувати 6 ГГц для різного роду домашніх роутерів і точок доступу Wi-Fi,  зараз використовуються діапазони 2,4 ГГц і 5 ГГц.

Це найбільше розширення доступного діапазону з тих пір, як FCC розчистила шлях для Wi-Fi в далекому 1989 році. Воно повинно вирішити широко поширені проблеми із з’єднанням, які відбуваються через перевантаженість діапазону.

Як зазначив глава маркетингу Wi-Fi Alliance Кевін Робінсон (Kevin Robinson), це було наймонументальніше обговорення частот Wi-Fi в історії, за всі 20 років існування альянсу. Альянс був заснований в 1999, тоді ж почали використовувати діапазони 2,4 і 5 ГГц.

Відкриття нового діапазону для бізнесу відбудеться ближче до кінця року. Відзначається, що в нових пристроях з’явиться можливість для зв’язку на підвищених швидкостях і з більшою стабільністю. Поява перших пристроїв з підтримкою Wi-Fi 6 ГГц очікується в кінці 2020 року. Однак широкомасштабне впровадження почнеться тільки в 2021 році, коли Wi-Fi Alliance відкриє сертифікаційну програму для пристроїв з підтримкою Wi-Fi 6E.

Звичайно, рішення FCC не розчистить даний діапазон частот відразу і в інших країнах. Для Євросоюзу, України та інших регіонів повинні бути прийняті аналогічні рішення. Однак початок вже пложено, а з появою пристроїв можна очікувати прискорення впровадження необхідної правової бази.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут