У 2020 році почне працювати Університет штучного інтелекту імені Мохамеда бін Заїда (Mohamed Bin Zayed University of Artificial Intelligence, MBZUAI) — перший у світі внз, повністю зосереджений на штучному інтелекті і випускає дипломованих фахівців у цій сфері, пише Interesting Engineering.

Новий університет в Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів, готовий прийняти студентів з усього світу. Можна вибрати з 6 магістерських і докторських програм. Навчальні програми пропонуються за трьома ключовими спеціалізаціями: Машинне навчання, комп’ютерний зір і обробка природної мови. Всім студентам пропонується щомісячна стипендія, медична страховка, житло в сучасному кампусі і участь в динамічному студентському співтоваристві.

Університет відрізнятиметься особливою моделлю наукової діяльності та досліджень у сфері AI, а його студенти та викладачі отримають доступ до найбільш просунутих ai-систем у світі. Перші заняття розпочнуться у вересні 2020 року.

До складу опікунської ради вузу увійдуть відомі професора Оксфордського університету, Університету штату Мічиган, Університету Цінхуа в Пекіні і Массачусетського технологічного інституту. Тимчасово виконувати обов’язки президента MBZUAI буде почесний професор Оксфорда Майкл Бреді. На його думку, поширення технології AI відкриває кар’єрні можливості в самих різних сферах. Новий вуз підготує студентів, готових реалізувати ці можливості, а також допоможе їм внести внесок у глобальний розвиток штучного інтелекту.

Згідно з прогнозами Gartner, до 2022 року обсяг глобального ринку AI досягне $ 3,9 трлн. За оцінками деяких експертів, до 2030 року AI може принести світовій економіці до $16 трлн. Як зазначив державний міністр ОАЕ і голова опікунської ради університету Султан Аль-Джабер, MBZUAI «виведе дисципліну штучного інтелекту на передній план, формуючи і наділяючи повноваженнями творчих першопрохідців, які можуть привести нас до нової ери штучного інтелекту».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут