У США і декількох десятків штатів та округів подали в суд на Facebook. Компанію звинувачують у зловживанні своєю ринковою владою в соціальних мережах для нищення дрібніших конкурентів. Серед пошуку засобів правового захисту називають примусове відокремлення служб обміну повідомленнями Instagram та WhatsApp.

Це вже друга подібна історія у цьому році. У жовтні міністерство юстиції подав в суд на Google за зловживання своїм домінуючим становищем в області онлайн-пошуку і реклами. Amazon та Apple також під слідством Конгресу і федеральних властей зі звинувачення в антиконкурентній поведінці.

FTC заявила, що Facebook застосовує «систематичну стратегію» щодо усунення своїх конкурентів, у тому числі шляхом покупки більш дрібних перспективних конкурентів, як-от Instagram у 2012 році і WhatsApp у 2014 році. Facebook назвав дії уряду «ревізіоністською історією», яка карає успішний бізнес, і зазначила, що FTC зняла обмеження на покупки Instagram і WhatsApp багато років тому.

У 2019 FTC оштрафувала Facebook на $ 5 млрд за порушення конфіденційності і ввела новий контроль та обмеження на його бізнес. Штраф був найбільшим, яке агентство коли-небудь наклало на технологічну компанію, хоча він і не надав помітного впливу на бізнес Facebook.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут