Компанія OpenAI, співзасновником якої є Ілон Маск, почала продавати технологію, яку раніше визнала небезпечною. Вона створена на основі штучного інтелекту і вміє на базі уривчастих даних складати повноцінні тексти, в тому числі фейкові.

Небезпека нового інструменту полягає в тому, що його можна використовувати для вимагань, розсилки спаму, створення помилкових новин і коментарів, астротурфінг та інших незаконних дій, в числі яких заклики до радикалізації. Відразу після створення програми розробник заявив, що вона не буде поширюватися навіть за гроші, однак через рік дане рішення було змінено. Компанія Ілона Маска відкрила доступ до закритої бета-версії технології.

Розкривати алгоритм інструменту творці не стали, але випустили API, який відкриває можливість використовувати нову «розумну» модель. Розробники вважають, що це зменшить кількість перепон для виробництва корисних продуктів на основі ШІ. В результаті з’являться унікальні сервіси та інструменти, яких на даному етапі розвитку людства немає.

Розробник заявив, що це перший комерційний проект, який дозволить OpenAI направити отримані кошти на фінансування інших цікавих продуктів. Втім, як тільки виникнуть передумови до протиправного використання технології, доступ до неї буде закритий.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут