Британське управління з комунікацій (Ofcom) пропонує ввести правило, що забороняє операторам продавати телефони, підключені до їхніх мереж. Компанії O2, Sky, Three, Virgin Mobile та деякі менші оператори вже пропонують розблоковані телефони, але Ofcom хоче, щоб BT Mobile/EE, Tesco Mobile та Vodafone зробили те ж саме. Крім того, регулятор вважає, що споживачі повинні бути краще інформовані, заблокований їх апарат чи ні.

Оператори не дотримуються єдиної позиції в питанні блокування. Деякі з них стягують плату за розблокування контрактних телефонів до закінчення періоду дії зобов’язань, але не раніше ніж через півроку. Водночас, компанія Vodafone, наприклад, робить це безкоштовно вже через три місяці дії контракту. Tesco Mobile розблокує контрактні телефони безкоштовно в будь-який час за запитом, а апарати на передплачених тарифах — за плату протягом першого року після покупки.

Ofcom хоче ввести єдині умови для всіх. Передбачається, що так будуть усунені проблеми, часом супроводжують зміну оператора. Як з’ясувалося в результаті цього дослідження, більше третини людей, які розглядали можливість переходу до іншого оператора, відмовилися від цієї ідеї через блокування пристрою.

Ofcom пропонує два підходи: щоб оператори продавали пристрої, які вже розблоковані, або щоб людям було простіше робити це самостійно. У другому варіанті Ofcom хоче, щоб мережеві провайдери автоматично розблокували пристрої і повідомляли про це клієнтам за допомогою текстових повідомлень. Якщо це неможливо, регулятор хотів би, щоб провайдери самі відправляли коди розблокування з вказівками про те, як вводити їх в кінці строку дії договору або при оплаті за тарифом. Звичайно, перший варіант (продаж розблокованих пристроїв) набагато простіше для споживачів.

Ofcom проводить консультації за своєю пропозицією, які триватимуть до початку березня. Якщо Ofcom вирішить заборонити заблоковані пристрої, рішення набуде чинності через 12 місяців після оголошення про це.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут