У минулі вихідні користувачі виявили, що звичайна картинка здатна перетворити Android-смартфони в неробочі, якщо встановити її в якості шпалер. На проблему звернув увагу видання 9to5google. Журналісти розповідають, що першим про дивний баг повідомив відомий інсайдер Ice Universe.

У себе в Twitter він повідомив, що звичайна картинка з пейзажем, якщо встановити її в якості шпалер, здатна викликати збій в роботі деяких смартфонів (особливо виробництва Samsung), по суті перетворивши їх в «цеглину». Фактично після установки шпалер пристрій перестає відповідати, постійно включається і відключається екран блокування і не дозволяє зробити що-небудь ще. На щастя, ці пошкодження оборотні, тобто девайс можна повернути до життя за допомогою відносно простих методів, таких як видалення файлу в безпечному режимі або повного скидання через бутлоадер.

Вкрай не рекомендуємо проводити тести на своїх пристроях, навіть якщо це не Samsung. Так, відео нижче наочно демонструє, що сталося зі смартфоном Pixel 2, що належить автору 9to5google, після установки цих шпалер.

Користувачі і журналісти випробували небезпечну картинку і на інших девайсах, і отримали наступні результати: пристрої Huawei Mate 20 Pro, OnePlus, Pixel 4 XL під управлінням Android 11, а також девайси ряду інших брендів, продовжили працювати нормально, тоді як Pixel 3 XL на Android 10 перестав функціонувати.

Спочатку теорія свідчила, що проблема може виникати через пошкоджені метадані зображення, але виявилося, що справа зовсім не в цьому. Незабаром після першого твіту Ice Universe повідомив, що після завантаження в Weibo на зображенні трохи змінилися кольори, і вона стала нешкідливою.

В результаті стало ясно, що баг виникає через колірний простір цього конкретного зображення. Справа в тому, що зазвичай Android працює з sRGB, тоді як небезпечний пейзаж використовує RGB. І якщо в разі Android 11 система здатна перетворити колірний простір (в разі якщо підтримка відсутня), то версія Android 10 на це не здатна. Тобто, по суті, проблема криється не тільки в цього зображенні, але схожі збої можуть виникати і при використанні інших RGB-картинок.

Журналісти вже зв’язалися з представниками Google, щоб з’ясувати, чому виникає ця помилка, і чи варто очікувати якихось виправлень, але поки представники компанії не відповіли на запит.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут