Вас влаштовує, як сьогодні розвивається ринок смартфонів? Я маю на увазі те, наскільки швидко або, навпаки, повільно впроваджуються нові технології і наскільки виправдані ті зміни, які зазнають сучасні апарати. У мене за великим рахунком претензій до смартфонам немає. Я навіть готовий змиритися з тим, що вже до половини площі задньої панелі нових флагманів займає камера – в кінці кінців, це робить позитивний вплив на якість фото- і відеозйомки. А ось незнімні акумулятори, на мій погляд, – реальна проблема, яку потрібно вирішувати.

Влада Євросоюзу працюють над законопроектом, який зобов’яже виробників змінити конструкцію своїх смартфонів таким чином, щоб користувачі могли самостійно зробити заміну акумуляторів без необхідності звертатися до сервісних центрів. Це, по-перше, серйозно знизить вартість цієї процедури, оскільки для її здійснення не доведеться задіяти спеціально навчених людей, а, по-друге, продовжить термін служби смартфонів, скоротивши тим самим появу технічних відходів та небезпечних викидів в атмосферу через їх утилізації .

Замінити акумулятор iPhone

Однією з перших принцип випуску смартфонів з вбудованими акумуляторами, які не підлягають самостійному вилученню, ввела Apple. У Купертіно вирішили, що користувач не повинен втручатися в роботу смартфонів, навіть якщо мова йде про таку найпростішої за своєю суттю маніпуляції, як заміна акумуляторів. Згодом це обмеження отримало ще один аргумент, який складався в необхідності забезпечення водонепроникності корпусу, чого при наявності знімних частин домогтися було практично неможливо. Але ми ж з вами розумні люди і не поведемо на вмовляння компанії, метою якої є заробіток грошей. Чи не так?

Не знаю, як ви, а я хочу, щоб мій смартфон мав розбірну конструкцію і дозволяв встановити новий акумулятор, коли ступінь зносу старого досягне критичної позначки. Адже відсутність можливості зробити це самостійно дійсно знижує термін служби мобільних гаджетів. В першу чергу це, як не дивно, відбувається через високу (відносно, звичайно) вартості заміни батареї в сервісних центрах.

Читайте також  Так виглядає OnePlus 8 Pro. Перші живі фото працюючого флагмана

Скільки коштує заміна акумулятора

Вся справа в тому, що в уявленні більшості людей двох-трирічний смартфон набуває статусу старого пристрою. Мало того, що він починає працювати по 3-4 години від однієї зарядки, так ще й періодично відключається, коли трапляються пікові стрибки напруги. Користуватися таким апаратом зовсім не хочеться, а тим більше віддавати за його ремонт «такі гроші», не маючи гарантії, що що-небудь зміниться.

Чи то справа самостійна заміна. Якби виробники дали нам можливість міняти акумулятори будинку шляхом знімання задньої кришки і вилучення старої батареї з наступною заміною на нову, все було б куди простіше. Досить було б замовити потрібний компонент через інтернет і спокійно встановити його, не виходячи з дому. Пам’ятаю, як на початку двохтисячних я таким чином реанімував свій старенький Siemens, який після закінчення декількох років почав незрівнянно гірше тримати зарядку, а після «відновлення» прослужив мені ще стільки ж.

Гарантійне обслуговування затоплених смартфонів

Що стосується доводів про проблеми з вологозахистом через розбірний конструкції, то я в них не вірю. По-перше, я особисто користувався Siemens M65, який мав розбірну конструкцію і при цьому був забезпечений захистом від попадання води, а, по-друге, в більшості випадків пошкодження смартфона від вологи не є гарантійним випадком, тому що затоплення відбувається саме через того, що користувач упускає свій апарат і порушує цілісність прокладки.

Так ось я б краще волів самостійно бачити порушену герметичність, ніж сліпо вірити, що з моїм смартфоном все в порядку. Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут