Користувачі смартфонів впевнені, що Apple і Google захищають свої цифрові магазини додатків від шкідливих програм. Але Google Play із цим справляється занадто слабо і часом пропускає небезпечні програми, котрі маскуються під виглядом нешкідливих. Компанія Bitdefender, що спеціалізується на випуску антивірусів, виявила 17 шкідливих додатків для Android, що заразили півмільйона пристроїв по всьому світу.

Всі ці небезпечні програми використовували різні хитрощі і методи обходу перевірок, щоб уникнути модерації Google Play. Через недостатньо якісну перевірку, небезпечні програми скачали більше 550 тисяч разів. Як повідомляє Bitdefender, жоден із виявлених додатків не класифікується як шкідливе ПЗ, але воно шкодить смартфонам демонстрацією агресивної і нав’язливої реклами, що суперечить правилам Google Play.

Список небезпечних додатків, від яких необхідно терміново позбутися:

 1. Car Racing 2019
 2. 4K Wallpaper (Background 4K Full HD)
 3. Backgrounds 4K HD
 4. QR Code Reader & Barcode Scanner Pro
 5. File Manager Pro – Manager SD Card / Explorer
 6. VMOWO City: Speed Racing 3D
 7. Barcode Scanner
 8. Screen Stream Mirroring
 9. QR Code – Scan & Read a Barcode
 10. Period Tracker – Cycle Ovulation Women’s
 11. QR & Barcode Scan Reader
 12. Wallpapers 4K, Backgrounds HD
 13. Transfer Data Smart
 14. Explorer File Manager
 15. Today Weather Radar
 16. Mobnet.io: Big Fish Frenzy
 17. Clock LED

Кожна програма використовувала кілька методів, щоб обійти систему перевірки Google, для гарантованого потрапляння в Play Store. Ці методи включають в себе “очікування 48 годин перед тим, як приховати свою присутність на пристрої, поділ коду програми на кілька файлів ресурсів і припинення показу реклами протягом 4 годин після установки програми”.

Через 48 годин реклама починає демонструватися регулярно і дуже агресивно, в випадковому порядку, тому дуже складно автоматично визначити шаблон поведінки. Навіть антивіруси не справляються.

На щастя, Google прислухалася до рекомендацій Bitdefender і видалила всі 17 додатків із Google Play. Якщо у вас залишився будь-який із перерахованих вище додатків, настійно рекомендується негайно видалити їх.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут