Сучасні смартфони наввипередки хизуються можливостями багаторазового збільшення картинки в об’єктивах своїх камер. Однак в роботі реальні показники не завжди відповідають заявленим , і на цей раз в нечесному маркетингу викрили Samsung: зум в Galaxy S20 і S20 + не є оптичним.

Видання Notebookcheck звинувачує компанію Samsung в лукавстві: з усього сімейства смартфонів S20 тільки версія «Ультра» має справжній телеоб’єктив. Автори статті спираються на якийсь «прихований список характеристик», однак не приводять посилання на нього. На задній кришці Galaxy S20 і S20 + набір камер однаковий, за винятком ToF-модуля для вимірювання глибини сцени на «плюсі». З двох ультраширококутних модулів один має роздільну здатність 12 мегапікселів, а другий – 64 МП. Останній виробник називає зумом і обіцяє 30-кратне збільшення.

На справі тільки в найкращій «старшій» моделі є оптична система із змінною фокусною відстанню (телеоб’єктив), влаштована за принципом перископа. В даному модулі використовується матриця роздільною здатністю 48 МП, а максимальне сторазове збільшення забезпечується множенням оптичного і цифрового (обрізка картинки) зуму. Варто зазначити, що ні в офіційній презентації, ні в маркетингових матеріалах фраза «комбінований оптичний зум» (Hybrid Optic Zoom) не зустрічається, хоча автори статті в Notebookcheck і наголошують на її наявністі. Можливо, мало місце це непорозуміння.

На українському сайті Samsung є примітка «Зум зі сверхрозширенням включає в себе цифровий зум, який може викликати спотворення зображення», згідно з яким не можна зробити однозначне твердження про наявність чи відсутність оптичного збільшення в телеоб’єктивах смартфонів. Крім того, сторінка, присвячена камерам містить помилку – безсумнівно, мова йде про Galaxy S20 Ultra.

Нова флагманська лінійка смартфонів Galaxy була представлена на заході Unpacked 11 лютого. Компанія Samsung продемонструвала безліч нових функцій, що з’явилися в сімействі S20, а також свій новий складаний Z Flip і оновлені повністю бездротові навушники Buds +. Навіть незважаючи на не зовсім зрозумілі формулювання щодо конструкції об’єктивів, без тестування реальні їх можливості оцінити неможливо. За заявами виробника, в сенсорах камер нових смартфонів використовується ряд технологій, які, разом з програмним забезпеченням, виводять мобільну фотографію на новий рівень.

Читайте також  Представлений Redmi K30 Racing Edition: перший смартфон на Snapdragon 768G

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут