Сучасні смартфони наввипередки хизуються можливостями багаторазового збільшення картинки в об’єктивах своїх камер. Однак в роботі реальні показники не завжди відповідають заявленим , і на цей раз в нечесному маркетингу викрили Samsung: зум в Galaxy S20 і S20 + не є оптичним.

Видання Notebookcheck звинувачує компанію Samsung в лукавстві: з усього сімейства смартфонів S20 тільки версія «Ультра» має справжній телеоб’єктив. Автори статті спираються на якийсь «прихований список характеристик», однак не приводять посилання на нього. На задній кришці Galaxy S20 і S20 + набір камер однаковий, за винятком ToF-модуля для вимірювання глибини сцени на «плюсі». З двох ультраширококутних модулів один має роздільну здатність 12 мегапікселів, а другий – 64 МП. Останній виробник називає зумом і обіцяє 30-кратне збільшення.

На справі тільки в найкращій «старшій» моделі є оптична система із змінною фокусною відстанню (телеоб’єктив), влаштована за принципом перископа. В даному модулі використовується матриця роздільною здатністю 48 МП, а максимальне сторазове збільшення забезпечується множенням оптичного і цифрового (обрізка картинки) зуму. Варто зазначити, що ні в офіційній презентації, ні в маркетингових матеріалах фраза «комбінований оптичний зум» (Hybrid Optic Zoom) не зустрічається, хоча автори статті в Notebookcheck і наголошують на її наявністі. Можливо, мало місце це непорозуміння.

На українському сайті Samsung є примітка «Зум зі сверхрозширенням включає в себе цифровий зум, який може викликати спотворення зображення», згідно з яким не можна зробити однозначне твердження про наявність чи відсутність оптичного збільшення в телеоб’єктивах смартфонів. Крім того, сторінка, присвячена камерам містить помилку – безсумнівно, мова йде про Galaxy S20 Ultra.

Нова флагманська лінійка смартфонів Galaxy була представлена на заході Unpacked 11 лютого. Компанія Samsung продемонструвала безліч нових функцій, що з’явилися в сімействі S20, а також свій новий складаний Z Flip і оновлені повністю бездротові навушники Buds +. Навіть незважаючи на не зовсім зрозумілі формулювання щодо конструкції об’єктивів, без тестування реальні їх можливості оцінити неможливо. За заявами виробника, в сенсорах камер нових смартфонів використовується ряд технологій, які, разом з програмним забезпеченням, виводять мобільну фотографію на новий рівень.

Читайте також  Глава Redmi розповів, чому виробники відмовляться від виїжджаючих камер

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут