Хакери можуть з легкістю вкрасти логіни, паролі, історію переглядів сайтів і особисті дані користувача. Жертвами можуть стати більшість власників телефонів. Фахівці пояснили, як захиститися від кібератак, і не підхопити вірус у майбутньому.

Експерт з питань безпеки з компанії Positive Technologies Security розповіді, що в Android знайшли нову вразливість для вірусів. Вона дозволяє хакерам красти у більшості власників Android-смартфонів особисту інформацію, логіни і паролі, а також історію переглядів сайтів. Проблема в безпеці називається CVE-2019-5765, і була виправлена американською корпорацією Google ще в січні. Однак, основна маса смартфонів не отримала оновлення безпеки смартфона.

Експерт заявляє, що для доступу до смартфона хакеру потрібно встановити на пристрій жертви програму з вірусом. Крім того, завантажити шкідливий файл на пристрій дозволяє і популярна функція Google Play. У магазині додатків є можливість протестувати програму без установки, і якщо в ній є шкідливий код, то вірус завантажується на смартфон автоматично.

Файл працює в прихованому фоновому режимі, збираючи особисту інформацію, логіни і паролі користувача.

За словами фахівців, дана проблема безпеки зустрічається в різних версіях Android, навіть в старих. Щоб поліпшити безпеку смартфона, користувачеві досить оновити додатки, а саме браузер Google Chrome і систему Android WebView. В іншому випадку зловмисники можуть викрасти не тільки історію переглядів інтернет-сайтів на смартфоні, але і вкрасти важливі логіни і паролі, включаючи інформацію для користування інтернет-банкінгом.

Експерти попереджають, що власники більшості смартфонів в небезпеці, і нова небезпека може привести до вимагання, шахрайства або навіть крадіжки грошей з карт користувача.

Як би там не було, але за потрапляння на смартфон вірусу найчастіше відповідальний сам користувач. Фахівці пояснили, що перед установкою підозрілого додатка варто вивчити відгуки інших людей, які не заходити на підозрілі ресурси, не встановлювати сторонні APK-файли і так далі. При попаданні вірусу на смартфон важливо зберігати спокій, не відправляти здирникам гроші і розуміти, що шкідливе ПО можна просто видалити за допомогою антивірусу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут