Установлення власної сонячної електростанції тягне за собою солідні фінансові інвестиції. Якщо власник зацікавлений у тому, щоб вкладені гроші окупилися максимально швидко, виконати монтаж і забути про СЕС не вийде: потрібно забезпечити регулярний догляд за панелями. Процедура не забиратиме багато часу, особливо якщо її виконають фахівці, яких ви знайдете тут: https://isolar.com.ua/ua/. Своєчасний догляд підвищуватиме ефективність роботи і продовжить термін служби обладнання.

Чому важливо очищати сонячні панелі

Елементи сонячної електростанції безпосередньо взаємодіють із зовнішнім середовищем. Пил, бруд, кіптява з димаря, пташиний послід, листя, інше сміття — усе це накопичується на поверхні панелей, а також забивається в проміжки між модулями, знижуючи ефективність роботи системи.

Сподіватися на те, що всі забруднення змиє сильна злива, не варто. Опади не очистять, а розмажуть бруд поверхнею панелей, посиливши проблему. Тому взятися за цю роботу слід власнику системи.

Що потрібно робити

Для підтримання працездатності системи необхідно хоча б раз на рік виконувати декілька маніпуляцій:

  • Мити панелі. Очищайте поверхню водою і протирайте м’якою щіткою чи нейлоновою губкою, щоб уникнути подряпин. Якщо ваш будинок розташований поблизу великих промислових виробництв або автошляхів, процедуру очищення потрібно повторювати частіше. Серйозні забруднення можна прибрати засобом для миття посуду чи скла. Велике сміття краще знімати вручну. Не забувайте також про правила безпеки, якщо сонячну станцію встановлено на даху.

  • Позбавлятися тіні. Якщо поблизу панелей ростуть дерева, щороку перевіряйте, чи не розрослися вони, і в разі потреби своєчасно обрізайте гілки. Тінь заважатиме потраплянню сонячного світла на поверхню, що знизить ефективність системи.

  • Перевіряти надійність кріплень. Сильний вітер усе ж може пошкодити каркас попри його значну вагу. Необхідно періодично перевіряти кріплення болтів і цілісність стійок.

  • Стежити за інвертором. Якщо ви не заощаджували на цьому елементі обладнання, він прослужить довгі роки. Проте варто подбати, щоб на ньому не накопичувався пил. Особливо це стосується пристроїв, розташованих на вулиці.

Не впевнені у власних силах — довірте обслуговування СЕС професіоналам. Перейдіть за посиланням https://isolar.com.ua/ua/ і замовте в компанії iSolar необхідні послуги. Фахівці з багаторічним досвідом проведуть роботи швидко і професійно. Вони також порадять, як можна вдосконалити сонячну електростанцію, використавши нові енергозбережні технології.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут