Комп’ютери Apple купують в першу чергу через фірмову операційну систему macOS, але є ряд спеціалізованих додатків, що працюють тільки на Windows. Тому після презентації перших пристроїв на ARM-чіпі M1 багатьох хвилювало питання сумісності з операционкой Microsoft. Одному з ентузіастів вдалося вирішити цю проблему.

Офіційно Windows 10 поки ще не оптимізована для роботи на нових «маках» з процесором M1. В Apple запевняють, що зі свого боку зробили все можливе і тепер все залежить від Microsoft. Німецький розробник Александер Граф вирішив взяти все в свої руки. Він написав у Twitter, що йому вдалося запустити редмондская ОС на «яблучному» чіпі. 

За словами Графа, система працює досить швидко і навіть здатна емулювати x86-додатки, хоч і не так добре, як це робить Rosetta 2 від Apple, але все ж прийнятно для нормального використання. Розробник використовував інструмент Hypervisor.framework для віртуалізації інсайдерської збірки Windows ARM64 і вніс деякі зміни в емулятор QEMU. Цей спосіб дозволяє взаємодіяти з технологіями віртуалізації без написання розширень ядра (KEXTs).

Ентузіаст склав детальну інструкцію по запуску Windows 10 на комп’ютерах Apple з фірмовими процесорами. Правда, подібні маніпуляції виконуються на свій страх і ризик.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут