Норвезька компанія Opera Software оголосила про вихід нового релізу її браузера Opera, який тепер дозволяє блокувати веб-трекери і працювати в мережі швидше.

Веб-трекери – це цифровий слід, який залишає користувач кожного разу, виходячи в глобальну мережу. Веб-сайти намагаються відстежувати всі кліки користувачів. У деяких випадках це використовується для їх користі, допомагаючи робити веб-сайти більш релевантними для користувача. Але дуже часто вони навіть не знають про те, що та чи інша їх дія відстежується.

Щодня ми стикаємося з сотнями таких трекерів, які залишаються непоміченими і при цьому збирають інформацію про поведінку користувача в мережі. Крім того, ці трекери знижують швидкість завантаження сайтів.

Новий блокувальник трекерів в Opera може бути активований в меню установки браузера або ж прямо в його налаштуваннях. Як тільки він включений, в адресному рядку з’явиться іконка щита, яка показує кількість заблокованих трекерів. Там же можна деактивувати функцію для окремо взятого сайту.

tracker-blocker-pop-up

У компанії відзначають, що її блокувальник трекерів використовує в своїй роботі технологію EasyPrivacy Tracking Protection List. Вона працює так само, як і вбудований блокувальник реклами в Opera, виявляючи відомі скрипти трекерів і блокуючи їх. Відразу після включення блокувальник трекерів може збільшити швидкість завантаження сайтів в середньому на 20%. У поєднанні з вбудованим блокувальником реклами швидкість може збільшитися на 23%. Ці функції також підвищують ступінь захищеності персональних даних користувача.

Крім підвищення рівня безпеки та швидкості, Opera також оновила функцію скріншота (дозволяє користувачеві робити скріншот будь-якого сайту, а потім редагувати, копіювати і вставляти його): клікнувши на іконку камери, користувач може зберегти веб-сайт в PDF або зробити скріншот всієї веб-сторінки . Крім цього, можна виділити частину веб-сайту, зробити скріншот і потім кастомізувати його. Функції розмивання і малювання також були покращені. Зокрема, малювання таких фігур як коло, трикутник або прямокутник стали набагато простішими.

Функція скріншота тепер дозволяє додавати текст трьома різними шрифтами, включаючи популярний для створення мемів шрифт Impact. Також користувачі можуть додати Селфі або один з нових емодзі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут