Криптовалюта Libra, запропонована Facebook, готується до запуску в січні 2021 року. Про це повідомило видання Financial Times, посилаючись на анонімних інформаторів, які беруть участь в проекті. Асоціація Libra, яка буде випускати однойменну криптовалюта і керувати її обігом, планує випустити єдину «цифрову монету», забезпечену доларом. Цей крок є істотним спрощенням проекту в порівнянні з першочерговими планами.

Запуск Libra в спрощеній формі – відповідь на реакцію регулюючих органів і центральних банків по всьому світу, які висловили побоювання, що поява єдиної цифрової валюти може порушити фінансову стабільність і послабити їх контроль над грошима.

Зараз в асоціації Libra налічується 27 членів. Асоціація сподівається отримати дозвіл швейцарського наглядового органу на випуск серії стейблкоінів (цифрових валют, забезпечених традиційними активами), підтримуваних окремими традиційними валютами, а також токена на основі стейблкоінів з прив’язкою до валюти. Згідно з новим планом організації, інші монети, забезпечені традиційними валютами, а також їх комбінаціями, будуть введені пізніше. Вважається, що стейблкоіни позбавлені нестабільності, типової для криптовалюта, таких як біткойн, що теоретично робить їх більш придатними для платежів і грошових переказів.

Швейцарський регулюючий орган FINMA підтвердив подання Libra на отримання платіжної ліцензії ще в квітні.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут