Консоль PlayStation 5 минулого тижня почали продавати в США, Канаді та деяких інших країнах – щоправда, там до цих пір її неможливо купити в магазинах, консолі видавали тільки за попереднім замовленням. В Україні спостерігається подібна ситуація, перші партії консолей розійдуться за попереднім замовленням, а коли вона з’явиться у відкритому продажі – ніхто не знає.


Ігрова консоль нового покоління від Sony доступна в двох версіях – дискова за 16 799 тисяч гривень і модель без приводу для дисків за 13 499 тисяч гривень. З більш дешевою PS5 виникли проблеми з поставками, тому навіть ті, що попередньо замовили не зможуть отримати її 19 листопада.

Sony попереджала про дефіцит консолей ще в жовтні. За словами глави підрозділу Sony Interactive Джима Райана, попит на PS5 виявився занадто високий – за перші 12 годин попереднього замовлення купили стільки ж цих пристроїв, скільки попередніх PS4 за перші три місяці.

Що нового

PS5 стала потужнішою попередніх моделей PS4 і PS4 Pro за всіма параметрами, але є кілька глобальних змін. Нова консоль працює на кастомному чипі AMD, який підтримує трасування променів – зараз ця технологія використовується тільки для моделювання освітлення і реалістичних відображень на поверхнях, але потенційно у неї куди більш широке застосування. Так що справжні ігри нового покоління з’являться через два-три роки, коли розробники повністю освоять ці інструменти.

Інший масштабний стрибок – дуже швидкий SSD. У комп’ютерах вже давно можна встановити твердотільний накопичувач і отримати більш швидке завантаження в іграх, але в PS5 це працює трохи по-іншому. В консолі SSD підключений безпосередньо до відеокарти і всі об’єкти завантажуються в рази швидше. Тому, наприклад, нова гра Spider-Man: Miles Morales з моменту запуску до ігрового процесу завантажується менше ніж за 10 секунд.

Читайте також  Преимущества кaзино-онлайн

В майбутньому SSD дозволить не тільки швидше завантажувати ігри, але і створювати більш масштабні та деталізовані світи, тому що розробники менше обмежені пропускною спроможністю пам’яті. Подібна технологія стрімінгу файлів безпосередньо у відеокарту вже з’явилася у AMD і NVIDIA, тільки доведеться купити одну з нових відеокарт і дочекатися, коли розробники почнуть це підтримувати.

При цьому PlayStation 5 стала найбільшою ігровою консоллю в історії – дискова версія отримала габарити 39 × 26 × 10,4 см. Це можна порівняти з корпусом невеликого комп’ютера в корпусі Mini Tower.

Характеристики PlayStation 5:

  • ЦПУ: 8 ядер, 3,5 ГГц, модифікована архітектура AMD Zen 2
  • ГПУ: 10,28 терафлопс, 38 виконавчих блоків, 2,23 ГГц, модифікована архітектура AMD RDNA 2
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ, GDDR6
  • Постійна пам’ять: 825 ГБ, NVMe SSD
  • Швидкість пам’яті: 5,5 Гбіт / с без стиснення / до 9 Гбіт / с з алгоритмами стиснення файлів

Ігри

Sony до запуску PlayStation 5 підготувала кілька ексклюзивних ігор. Серед них продовження історії про Людину-Павука з новим головним героєм Spider-Man: Miles Morales (доступна також для PS4) і ремейк старої гри Demon’s Souls (ексклюзив PS5). Також підписники PS Plus отримають доступ до набору з 20 безкоштовних ігор-хітів з PS4.

 

Якщо у вас зараз є PS4 з купленими іграми в онлайн-магазині або колекцією дисків, то ви зможете запустити їх всіх на новій PS5 – нова консоль повністю назад сумісна з попередньою. Деякі ігри будуть працювати в більш високій роздільній здатності або з більш стабільною і високою частотою кадрів.

Що буде з PS4?

Консолі попереднього покоління Sony, PS4 і PS4 Pro, поки залишаються в продажу – швидше за все, на два-три роки. У них вже є величезна бібліотека ігор і деякі нові проєкти теж будуть виходити для них. Тільки з кожним роком нових ігор буде ставати все менше.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут